Missä vika?

vm. -98 xsara 1.6, Käynnistäessä tuntuu bensan hajua, ei tee sitä aina. Mikä mahtanee olla vikana???
3550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaihda bensaletkuihin tarkoitetut oikeanmalliset klemmarit. Heivaa alkuperäiset kuuseen.

Äänestä
  • Tuo on ilmeisesti tosi tietoa, olen kuullut parinkin korjaamon kavereilta samaa.
    - Ja jos bensaa pääsis kuumalle pakosarjalle niin sittenhän tuliskin jo "Volvo-ilmiö" eli auto tulessa. Turvallisuudesta on kysymys 1
    ( Nimim. Omakin Sitikka Palanut )

    Äänestä

  • mulla sama vika ja en oo jaksanu niitä vielä vaihtaa.. pitää ottaa pätkä letkustaki pois ku kiristetty sellaisilla hammaskiristimillä ja letku menny puhki. osaatko sanoo että pystyykö ottamaan n1cm pois letkusta vai onko kireällä jo nyt ja sit tuleekohan sieltä paljo bensaa niistä kun irrottaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei tiedä kirjoitti:

vm. -98 xsara 1.6, Käynnistäessä tuntuu bensan hajua, ei tee sitä aina. Mikä mahtanee olla vikana???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu