beretan käyntiongelma

tietoo tarvittais ku ei käy ku minuutin ja sammuu ja ei käyntiin millään. missähän mahtaa sijaita bensapumpun rele beretassa.-89 2.8 gt
2231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siinähän nyt on monta muutakin mahdollisuutta kuin se rele miksei se toimi....vaikkapa yksinkertaisimmillaan polttoainesuodatin...... Jos sulla ei oo kytkentäkaaviota niin laitoin muutaman sellaisen aiheesta olevan tyrkylle joissa se rele näkyy (ja muutakin) ja löydät ne täältä; http://www.handen.us ....itselläni on 3,1 /90 BerettaGT ja siinä rele on edestä katsottuna ylhäällä keskellä tulipeltiä moottorin takana....

Äänestä
  • no täytyy tutkia rele ja suodatin ,tosin suodatin on vaihdettu noin vuosi sitten.Mutta mistä mahtaa johtua flektin lähtö päälle ku auto käynnistyy,lämpötila-anturi on myös vaihdettu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ku ei käy kirjoitti:

tietoo tarvittais ku ei käy ku minuutin ja sammuu ja ei käyntiin millään. missähän mahtaa sijaita bensapumpun rele beretassa.-89 2.8 gt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu