olen hieman myöhässä....
Mutta mitä minä näenkään? Varsinaisia maratonketjuja sivukaupalla *tarttis tehrä jotain*
Ei mutta ihan tosi, tuollaiset peräti yhden viestin "ketjut" vaan vierittävät pidempiä ketjuja aina nopeammin pois etusivulta - ja sen jälkeen niitä moni ei viitsi enää hakea.
Koittakaa tehdä pidempiä kokonaisuuksia - siis ketjuja, niin kiinnostus pysyy etusivulla.
Vai tarvitseeko meikäläisen taas ottaa "kaksintaistelu", kuten tässä taannoin....
Minä olen kyllä yllytyshullu nykyään......
Huomenta kaikille -
18
1102
Vastaukset
- mikhaildenisov
.sullekii,oon useasti kaksmielinen mutta yritän välttää rivoutta.....hyvää päivän jatkoa!
- yxtypy evk
mua kans ärsyttää, nuo maratonketjut. Esim. Mun fiksut,filmaattiset ja älykkäät avaukset joutuvat liian äkkiä seuraavalle sivulle :=)))
- Alien-8
Mä ainakin luulen,että ne "yhdenviestinketjun"tekijät ovat jotain nuorisoa,jotka pari kaljaa otettuaan luulevat keksineensä hyviäkin huuhaa-aiheita..
Minun mielestäni ainakin tuollaiset tilanviejät voisit ihan hyvin poistaa.- Iso-Iita
että kaikki ketjut, joihin ei ole tullut yhtään vastausta, vois poistaa..
- yxtypy evk
Iso-Iita kirjoitti:
että kaikki ketjut, joihin ei ole tullut yhtään vastausta, vois poistaa..
avauksia ei saa poistaa Iita. Vastataan vaikka itellemme, jos kukaan muu ei vastaa :=))))
- Alien-8
yxtypy evk kirjoitti:
avauksia ei saa poistaa Iita. Vastataan vaikka itellemme, jos kukaan muu ei vastaa :=))))
tarkoitetaan noitten puskistahuutelijoitten viestejä:)
Leppoisaa lauantaita sullekin,typy:=) - Iso-Iita
yxtypy evk kirjoitti:
avauksia ei saa poistaa Iita. Vastataan vaikka itellemme, jos kukaan muu ei vastaa :=))))
avauksia saa poistaa, ainoastaan nikittömien..jos ei ole tullu vastauksia puolen päivän sisällä..:))
- Avenging.Angel
Iso-Iita kirjoitti:
avauksia saa poistaa, ainoastaan nikittömien..jos ei ole tullu vastauksia puolen päivän sisällä..:))
http://www.digitoday.fi/page.php?page_id=14&news_id=200620628
digitoday / tietoturva / Troijalaista levitetään Adoben nimissä - yxtypy evk
Alien-8 kirjoitti:
tarkoitetaan noitten puskistahuutelijoitten viestejä:)
Leppoisaa lauantaita sullekin,typy:=)mä jo säikähin :=)))
Ajattelin, että onneks tuonne alemmaks mun aloitukseen on tullut 3 vastausta. Ja Iita sanoi, että poistettais sellaset mihin ei ole tullut yhtään vastausta :=)))
Lauanataita sullekin... jos tästä lähtis kauppaan pikkuhiljaa. Siis... ainoastaan ruokaostoksille :=))) - yxtypy evk
Iso-Iita kirjoitti:
avauksia saa poistaa, ainoastaan nikittömien..jos ei ole tullu vastauksia puolen päivän sisällä..:))
miten nyt tämä sitten, kun niin harvoin jaksan nykyään kirjautua sisään?
Eihän nytkään kukaan tiedä, vaikka en oliskaan aito yxtypy, vaan väärennös :=)))) - Alien-8 evk
yxtypy evk kirjoitti:
mä jo säikähin :=)))
Ajattelin, että onneks tuonne alemmaks mun aloitukseen on tullut 3 vastausta. Ja Iita sanoi, että poistettais sellaset mihin ei ole tullut yhtään vastausta :=)))
Lauanataita sullekin... jos tästä lähtis kauppaan pikkuhiljaa. Siis... ainoastaan ruokaostoksille :=)))Sanohan terveisiä Prisman väelle täältä etelästäkin;=))
- Iso-Iita
yxtypy evk kirjoitti:
miten nyt tämä sitten, kun niin harvoin jaksan nykyään kirjautua sisään?
Eihän nytkään kukaan tiedä, vaikka en oliskaan aito yxtypy, vaan väärennös :=))))tunnistan kirjotitpa sitte millä nikillä tahansa..:) mutta sääpä et mua eilen tunnistanukkaan..DDDDD
- yxtypy evk
Iso-Iita kirjoitti:
tunnistan kirjotitpa sitte millä nikillä tahansa..:) mutta sääpä et mua eilen tunnistanukkaan..DDDDD
munpa täytyy lueskella vähän uudestaan eilisiä juttuja :=))
Nyt häätyy poistua muutamaks tunniks :=))
- aliisa
Toi pitää paikkansa,että niitä nollasta muutamaan vastaukseen aloituksia on turhan paljon...Ja pitkät ketjut siirtyy väkisinkin toiselle sivulle...ja mikä siinä onkin,kun ei yleensä tuu kurkattua muuta kuin etusivu ;O)) Mutta joka tapauksessa ,oikein mukavaa lauantaita kaikille tasapuolisesti :))
- perskuti
Olen kanssasi samaa mieltä, enemmän sanomista kuin töräyttelyä.
Toisaltaan tämä kai koskee enempi huuhaalla viihtyvien kirjoituksia, ei uusien...Siis otetaan UUSIKSET ystävällisesti vastaan:=)
Noi pidempien ketjujen kirjoitteluun ovat nämä "meidän naiset" onnistuneesti olleet mukana:=)
Vai meinasit heittää hanskan kasintaistelun merkiksi, ei onnistu tänään, mutta ehkä joku toinen kerta, kun se meille molemmille sopii:=)aikansa kutakin, toivon niin.
>Vai meinasit heittää hanskan kasintaistelun merkiksi, ei onnistu tänään, mutta ehkä joku toinen kerta, kun se meille molemmille sopii:=)<
Tarkoitin kyllä yhtä kauniimman sukupuolen edustajaa....*kuinkas muuten*
- Danskuu
sarjassamme: kapalo-iästä lähtien opetetaan yöt on nukkumista varten...jne..
Uhma-iässä kiukutella ei saa, oot tuhma laps`, vaik tiiätki aikuiset on vääräs...jne..
Leikki-iässä sitä sun tätä...sääntöä, säännön perään...
Koulu-iässä tunnilla on oltava hiljaa, läksyt on tehtävä, huone siivottava...jne...
Murrosiässä aikuisen käytöstä odotetaan joissain asioissa, vaik oot lapsi...jne...
Hei, mä en jaksa jatkaa. Sana ei oo vapaa missään, eikä tekemiset...jne...
Asiahan ei taas minulle mitenkään kuulu, mutta sanonpa taas vaa sen, että meneekö siihen: entten tentten teelika mentten, kirjoittaa sinä saat, sinä et, sinä saat ja sinä et...jne...
Aikas moni lukee vaa tiettyjen ja vastaakin myös tiettyihin, mutta edelleenkään asia minulle kuulu mitenkään, mutta ilmaisinpahan vaa itseäni, kaikella kunnioituksella kaikkia kohtaan, myös itseäni :)))- varpunen.
myös hyvää viikon loppua!!!varpunen.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.132537Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant762368- 2021334
- 1181206
- 761146
"Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...
...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig2701111Martina ja Matias
Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi211939Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa
Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,7936Toivottavasti myös pysyy häkissä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �11904Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa
Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta54816
