Jaananmäen hautuumaalla

Oli kaadettu yhdeltä sukuhaudalta puolen viikon maissa kaksi hautakiveä.
Joko syylliset on löydetty?
8548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ylös könytä.liekkö tuomio-päivä niin lähellä..

Äänestä
  • olla viikon päästä.

    Äänestä

  • taitaa. kirjoitti:

    olla viikon päästä.

    vaihteluu ehttii.

    Äänestä

  • pari hättäistä kirjoitti:

    vaihteluu ehttii.

    jaananmäkkeen!

    Äänestä

  • joutas kirjoitti:

    jaananmäkkeen!

    jo sellaasia käveleviä ruummiitta
    ne vasuri-jäärät...

    Äänestä

löytyvät! Hautarauhan rikkominen on järkyttävää. Kenellä oikeasti on intoa lähteä hautausmalle ilkeyksiä tekemään??? On aika sairas mieli!

Äänestä
  • kömpiä ylös.ei voi syntiesä tähen kepuliruummiitten vieressä koisia...

    Äänestä

  • "huurussakin". Sillä ei se todella vaikuta terveen hommalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilkivaltaa kirjoitti:

Oli kaadettu yhdeltä sukuhaudalta puolen viikon maissa kaksi hautakiveä.
Joko syylliset on löydetty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu