Onko kellään tietoa,tehdäänkö Jyväskylässä 3D/4D ultria?
4D ultra Jyväskylässä?
Santra
5401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ei oo siihen mahdollisuutta. Itsekin menisin jos vain suinkin pääsis, ois se vaan niin hieno juttu!
kyllä siellä tehdään. itse olen siellä 4d ultrassa käynyt raskausviikolla 20..
Missä Jyväskylässä tehdään 4d-ultraa?? Ja paljonko maksaa?? Olis tosi kiva tietää. Kiitos!!
pääsin neuvolan kautta siihen.kokivat tarpeelliseksi koska esikoinen on syntynyt hieman etuajassa.käynti maksoi normaalin polimaksun eli 22e.yksityisellä maksaisi kuulemma n.70e.ne ei nimittäin keskus-sairaalalla noita ultria tee ilman hyvää syytä..tai niin ainakin minulle sanottiin kun asiaa neuvolasta kysyin.
Niin siis päädyin tuohon 3 (vai4??) d ultraan aivan vahingossa, sillä menin äpolille kipujen vuoksi. Siinä kun selvisi kaikkien käyrien ja tavallisten ultrien ohella, että kaikki on ok niin lääkäri näytti samalla tuon 3(4?)d ultran kuvaa... ja maksoi siis 22 euroa.
Että minulla ei ollut mitään hyvää syytä, että olisi tarvittu tuota 3/4d:tä, mutta lääkäri oli ilmeisesti ystävällinen ja halusi vähän piristää tms... en tiedä, mutta hieno kokemus kokopäivän stressaamisen jälkeen oli =)