vaisuutta ihan Sm-liigan alusta asti.Olen kärppien kannattaja ja toivoisinkin että Ässät saisi samanlaisen hurmoksen päälle kuin viime kaudella ja varsinkin playoffseissa.
Haluaisin kuulla että mitkä ovat syyt että Ässät ei ole pärjännyt?oliko Pajuoja se syy?veikkaisin ainakin itse että jos Toivola ois valmentanut vielä Ässät olisi jossain muualla missä se nyt on.
Olen ihmetellyt
4
406
Vastaukset
- pelaajamateriaali
paljon huonompi kuin viime kaudella.KalPallakin on hyviä vahvistuksia ja ennenkaikkea hyvät maalivahdit ja Ässillä ne todelliset seulat tänä vuonna.Kyllä Ässät taistelee kauden lopussakin jumbosijoista..ei asiaa 10 parhaan joukkoon.
Oikeastaan syy Ässien vaisuun kauteen on liika vaihtuvuus. Kun monen pelaajan myötä vaihtui valmennus, niin on selvää, että joukkue hakee itseään ja pelityyliään. Tähän kun lisää epäonnistuneen maalivahtipelin, niin tulokset näkyy sarjataulukossa.
Vertailun vuoksi voidaan katsoa Ilvestä ja Lukkoa, joissa myös kävi melkoinen myllerrys kesän aikana ja heikosti nekin ovat kautensa aloittaneet. Ei ole sattumaa, että sarjataulukon kärkipäässä on ne joukkueet, jotka muuttuivat vähiten kesän aikana. Yksi kausi ei riitä joukkueen yhteenhitsautumiseen.- kalle
niin jos viimekauden pelaajille ei makseta parempaa liksaa, niin pelihalut menee varmasti.
tai päästetään menemään, olis ässät ottanu sitten lainaa ja pitänyt pelimiehet kotona.
pajuojan verso olisi pitänyt tsekata materiaali kauden aluksi....sitä varten valmentaja on, kerätä kasaan mahdollisimman yhteensopiva joukkue eikä antaa takon määrätä ja tuoda dallasista kaikki ne ketä muut ei huoli.
tämänkin valmentavaihdon ässät möhli maajoukkuetauolla olis tarvinnu tehdä niin lukolta olis saatu 3 pistettä, ja nyt oltas tosi lähellä viivaa.
kiitos tästä kaudesta, menen kannustamaan luvian ringettee. - Sydän padassa
Ässien johtoryhnmä luuli että päästämällä suurimman osan viime kauden pelaajista menemään ja panostamatta mitään tähän kauteen luuli että menestys huumassa ihmiset käyvät katsomassa vaikka olisi koossa millainen joukkue. Nyt vaan ei mikään lähtenyt toimimaan, eli yhteishenkeä ei ole saatu kasaan, ehkä valmentajakin oli vääränlaisen pelitavan omaksunut, eli ei sopinut Porilaiseen kiekkokulttuuriin. Nyt katsojat ovat saaneet tarpeekseen ja ilta illalta tyhjempi halli sen todistaa. Harmittaa kun on tullut ostettua kausikortti kalliilla hinnalla.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "904219Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293203No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10939
- 134931
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770