NATO-VAALIT!!!

Venäjän sotilaallinen voima ja agressiivisuus on jälleen kasvussa. Nyt on aika vaatia tulevissa vaaleissa Nato-jasenyyttä! Hyssyttelijä poliitikkoja ei kannata äänestää, koska he ovat vain vanhoja vakoojia, eikä heiltä saa koskaan suoraa vastausta asiaan joka koskettaa heitä itseään "intiimisti". SUOMI NATOON!!!
16621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat
  • Mihin pyrkiikään hän?

    Äänestä

  • _Haukka_3 kirjoitti:

    Mihin pyrkiikään hän?

    näin on näppylät :-)

    Äänestä

rakentamiseen Pietariin, niin heillä riittää enemmän rahaa heidän omiin sotavoimiinsa. Suomessa ei omiin puolustusvoimiin rahaa riitä.

Äänestä
  • pääasiassa ruostuvan laivastonsa uusimiseen.

    Äänestä

Ennen agentit olivat tasapainossa, kun KGB valvoi länsitiedustelupalveluiden väärennöksiä. Nyt läntiset lähteet saavat valehdella mitä tahansa Venäjän päänmenoksi.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Crowleyn_lista

Äänestä
  • ole koskaan tehneet mitään pahaa, eivät edes osaa valehdella. Senhän kaikki tietävät, muutamaa lukuunottamatta. Rekkajonotkin ovat vain propagandaa ja kuvamanipulaatiota, kyllä se länsi yrittää kaikkensa vääristellä. Olen täysin samaa mieltä kanssasi.

    Äänestä

meiltä miinat eikä halua liittyä Eurooppalaisten demokratioiden perheeseen. Ja joka toivoo, että kait sit joku auttaa jos on tarve... Siinä on ylipäälliköllä särmää johon kannattaa luottaa.

Äänestä
  • Kun Vladimir Putin oli KGB-komennuksilla Suomessa, Baltiassa ja DDR:ssä, niin toimiko hän myös kontaktina tai peräti case officerina suomalaisille KGB-vakoojille ja tietolähteille? Halosen tiedetään kuuluneen maineeltaan kyseenalaiseen DDR:n tunnustamiskomiteaan, jolla oli mahdollisesti kytkentöjä Stasiin ja KGB:hen. Kuinka paljon Putin tietääkään Halosen taustoista, mahdollisesti enemmän kuin me?

    Äänestä

  • Aavekomentaja kirjoitti:

    Kun Vladimir Putin oli KGB-komennuksilla Suomessa, Baltiassa ja DDR:ssä, niin toimiko hän myös kontaktina tai peräti case officerina suomalaisille KGB-vakoojille ja tietolähteille? Halosen tiedetään kuuluneen maineeltaan kyseenalaiseen DDR:n tunnustamiskomiteaan, jolla oli mahdollisesti kytkentöjä Stasiin ja KGB:hen. Kuinka paljon Putin tietääkään Halosen taustoista, mahdollisesti enemmän kuin me?

    tietää paljonkin, onhan hän korkeantason ammattimies. Siitä huolimatta meillä hoetaan että, nyt venäjä demokratisoituu ja hyvään suuntaan ollaan menossa. Libanonissa ammutaan johtavia ja itänaapurissa lehtimiehiä, kun oppositiopoliitkot on jo ammuttu ja loput ovat lähteneet maasta. Ja vieläkään ei Suomessa hälytyskellot soi. Samalla lailla kun nimenvaihto ei muuttanut itänaapuriamme, ei meilläkään tuo suomettuminen ole lähtenyt mihinkään.

    Äänestä

  • saattaa kirjoitti:

    tietää paljonkin, onhan hän korkeantason ammattimies. Siitä huolimatta meillä hoetaan että, nyt venäjä demokratisoituu ja hyvään suuntaan ollaan menossa. Libanonissa ammutaan johtavia ja itänaapurissa lehtimiehiä, kun oppositiopoliitkot on jo ammuttu ja loput ovat lähteneet maasta. Ja vieläkään ei Suomessa hälytyskellot soi. Samalla lailla kun nimenvaihto ei muuttanut itänaapuriamme, ei meilläkään tuo suomettuminen ole lähtenyt mihinkään.

    Wanhat wakoojat eivät ole vieläkään eläköityneet lopullisesti. Eri nuorisojärjestöjen ja pseudotiedotusvälineiden kautta on aivopesty jo uusi sukupolvi itämaisen totalitarismin hyväksikäytettäväksi, kuten näissä keskusteluissa on havaittavissa.

    Äänestä

NATO:sta on enemmän haittaa kuin hyötyä. Nyt äänestetään Suomen itsenäisyydestä, katsotaan haluaako kansa ulos EU:sta

Äänestä
  • että voisimme olla yksin ja eristyksissä. Se savupirttiaika on mennyt jo aikoja sitten. Eivät änkyrät mitään pysty rakentamaan.

    Äänestä

Miten voit ajatella Naton olevan turva Venäjän varalle? Venäjä itsekin on kiinnostunut Naton jäsenyydestä. Aikanaan kavahdettiin yhteisiä sotaharjoituksia NL:n kanssa, mutta nyt ollaan sitten päästämässä muutaman vuoden sisällä joukot tänne joka puolelta kriisiä hallitsemaan.

Ehdoton Ei Suomen Nato-jäsenyydelle.

Nato vie taisteluikäiset miehet kauas pois ja silloin meillä on 30-vuotisen sodan kauhuskenaario valmiina. Lähes tyhjään (vain maakuntajoukot) maahan on sitten kiva tulla, kun suurta riskiä vastarinnasta ei ole tiedossa ja jalkaväkimiinatkin on poliitikkojemme ansiosta jo etukäteen raivattu pois.

En pidä Venäläisiä vihollisinamme, enkä ketään muutakaan. Joka toivoo elävänsä rauhassa varautukoon sotaan. Maahan, joka on puolustuskykyinen ja puolustushaluinen ei valloittajalla ole mielenkiintoa tulla. Natojäsenyys merkitsisi varmasti maanpuolustustahdon menettämistä ja loisi mahdollisuuden spekulointiin maan valloituksesta.

Asevelvollisuusarmeija, varustettuna kunnon välineillä on paras turvamme.

Itsenäisyyspuolueesta terveisiä.

Äänestä
  • voi kaiken kääntää ihan ympäriämpäri. Voiko ristiriitaisempaa kirjoitusta enää olla. Taito sekin.

    Äänestä

ovat. Natoonpäin laajennetaan vaihe vaiheelta, mutta suomettuneelle kansalle ei vain uskalleta kertoa tosiasioita. Voi se toisaalta olla viisastakin, jos kansa ei kerran ymmärrä tosiasioita. Toinen syy voisi olla, että entisestä punaisesta uskosta vain pidetään sitkeästi kiinni, vaikka maailma ympärillä muuttuukin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Peter Fechter kirjoitti:

Venäjän sotilaallinen voima ja agressiivisuus on jälleen kasvussa. Nyt on aika vaatia tulevissa vaaleissa Nato-jasenyyttä! Hyssyttelijä poliitikkoja ei kannata äänestää, koska he ovat vain vanhoja vakoojia, eikä heiltä saa koskaan suoraa vastausta asiaan joka koskettaa heitä itseään "intiimisti". SUOMI NATOON!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu