Jees, eli mitä käytännön eroa noissa Tompan uudessa ja vanhassa mallissa on? Tarvitsen ihan peruskäyttöön autolla paikasta paikkaan liikkumiseen. Uusi on sulavamman kokoinen, mutta eipä noissakaan hirmuista eroa ole... Vanhan saisi n. 60€ halvemmalla. Kokemuksia? Kartta lienee uudessa uudempi, onkohan ero huomattava (ajatellen karttapäivityksen kalliutta)?
P.S. Ja ihan kuriositeettina: Tom tom terminä on laajalti homokulttuurin käyttämä, lieneekö firman perustajat gay-porukkaa vai onko sattumaa? ;)
P.S. Ja ihan kuriositeettina: Tom tom terminä on laajalti homokulttuurin käyttämä, lieneekö firman perustajat gay-porukkaa vai onko sattumaa? ;)
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eli uudessahan on koko Skandinavia, mutta oliko niin että vanhassa on pelkkä Suomi?
tota vanhempaa myydään yleensä skandikartoilla suomessa. Suurimmat erot on toi koko ja lataustapa joka on uudessa usb johdolla. uudessa on hitaampi prosessori ja uudemmat kartat.
voi latailla usbilla
se tapahtuu....
home,ni sillä se tapahtuu
ne homen näytöt taitaa olla feikkiä..