Mikä helvetti taas tökkii

Eikö tätätkkään jo saada kuntoon,>Menee hermot?
Perkele, kun kerraki olis aikaa olla netissä,tää ei toimi.
12555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

nyt! Aikaa vievää!

Äänestä

hermostu. Onpahan aikaa miettiä mitä kirjottaa.

Äänestä

Eihän se ollutkaan kuin väliaikainen häiriö, kun juuri nyt sivusto alkoi toimimaan tosi vauhdilla.
En vaadikaan rahojani takaisin. Kun en vaan muista mihin ja paljonko maksoin. Liekö dementiaa viinasta?

Äänestä

Eilen illalla ja tänään aamupäivän pelasi, ja taas sama. Kohta lähtee palsta alta, kun mainostajat lopettavat maksamisen.

Äänestä
  • no niin, että suosittu on tämä suomi24 mutta ihme kun on jumissa vuoskaudet, eikö muut ihmiset turhaudu tähän? Ihmettelen kuinka muut sivut voivat toinia täysillä miksi ei tämä suomi24. En tiedä mutta itse tulin firefoxilla siis selaimella, kun tuo IE ei toimi ollenkaan, ainakaan äsken ei avannut sivuja ollenkaa en edes jaksanut odottaa? Tällä firefoxilla sentään toimii ja aikas liukkaasti. Jos siirryttäid tuonne jippiin sivuile koko sakki? Mitäs tuumaatte jos sinne pistettäis pystyyn samanmoinen palsta? EHDOTUKSIA.. Mitä teemme , äänestetään näppäimistöllä.

    Äänestä

Kahdella eri selaimella ja eri alotussivuilla olen aina sompaillut netissä, ja kun S24 tökkii, niin vaihdan lennosta sivustoa samalla selaimellakin, ja muut toimivat aina, kun koneessani ei vikaa olekaan.
Vasta äsken ilmestyneestä S24-tiedotteesta saa kuvan, että Enirossa ollaan oltu luulossa, että kun siellä päässä palvelimet näennäisesti toimivat, niin kaikki on OK, vaikka sivusto on tökkinyt jo kuukausia. Sekin on kumma juttu, kun tiedotteen tulo kesti ja kesti viikkoja.
Välillä on se Önirön söheltäjäpoppoo ottanut niin pannuun, että ryyppi on ollut lähellä..prkl..

Äänestä

Tuleeko ##]\##simiselle koskaan loppua?

Äänestä

Sivusto jumittaa ihan kuin ennenkin ja lähetetyt viestit katoavat jonnekin ilman sensurointiakin.
Ylläpitäjän palvelin toimii oikein hyvin, kuten eilen saimme tietää!!!!
Olemme tutussa, niin tutussa tilanteessa.
Aina on kuitenkin toivoa. Nimittäin ylläpito voi vielä vahingossa saada sivuston toimimaan.

Äänestä
  • Taas tapahtui yksi monista henkiinheräämisistä, ja samaa mieltä ovat muillakin areenoilla.
    Pannaas kattoen, kuinka kauan autuutta kestää?
    Olen epäilevällä mielellä.

    Äänestä

koko suomi 24:n.
Vielä viikko pitää kestää, sitten on voittaja subin tosi-tv:ssä selvä ja keskustelu vaimenee.
Koko systeemi menee nurin yhden tv-ohjelman takia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


a.haanpaa kirjoitti:

Eikö tätätkkään jo saada kuntoon,>Menee hermot?
Perkele, kun kerraki olis aikaa olla netissä,tää ei toimi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu