Jari Halonen

Tietääkö kukaan onko Jari Halosen elokuvia Joulubileet ja Takaisin ryssiin saatavilla dvd:llä ja jos on, niin mistä?
3434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oo mut ite just.sain imutettua joulubileet.ja takaisin ryssiin on videolla.

Äänestä
  • Olen kuullut siitä elokuvasta Takaisin Ryssiin. Ei vaan ole tullut missään vastaan.

    Faija kertoi, että siinä näkyy paljaita persuuksia, ja ettei mun tarvii nähdä sitä. Siks just kiinnostaa kun kielsi.

    Mitä siinä leffassa oikeesti tapahtuu. Tietääkö kukaan.

    Äänestä

  • *sipe* kirjoitti:

    Olen kuullut siitä elokuvasta Takaisin Ryssiin. Ei vaan ole tullut missään vastaan.

    Faija kertoi, että siinä näkyy paljaita persuuksia, ja ettei mun tarvii nähdä sitä. Siks just kiinnostaa kun kielsi.

    Mitä siinä leffassa oikeesti tapahtuu. Tietääkö kukaan.

    No siinä elokuvassa Jorma Tommila näyttelee erään kirkonkylän viimeistä kommunistia ja Taisto Reimaluoto Leniniä, joka lopulta paljastuu vampyyriksi. Melko mielenkiintoinen elokuva, varsin hulvaton. Kirjastosta pitäis löytyä VHS-versio, ainakin Tampereelta. Kyllä siinä jonkun verran näkyy paljaita perseitä, mutta eivät ne muistaakseni aivan täysin elokuvan pääosassa ole.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hannes76 kirjoitti:

Tietääkö kukaan onko Jari Halosen elokuvia Joulubileet ja Takaisin ryssiin saatavilla dvd:llä ja jos on, niin mistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu