täällä ei liiemmin kehuta kalustetukkua.Ymmärrän toki yskän jos toimitukset ovat myöhässä...Itse kuitenkin päädyimme ottamaan keittiön ko. firmasta, vaikka meillä oli ennakkoluuloja. ja olen erittäin tyytyväinen kalustetukusta saamaamme palveluun, laatuun ja hintaan. Laatu on samaa kuin esim. puustellin keittiöt, ellei jopa parempaa, hinta on vain reippaasti alhaisempi.
Suunnittelu oli nopeaa ja toiveemme osattiin toteuttaa jopa yli odotusten! Puustellin suunnittelijat eivät taas käsittäneet ollenkaan millaista tyyliä olimme hakemassa..palvelu oli suorastaan kehnoa siellä.
Toimitus siirtyi muutaman päivän sovitusta, mutta tämä ei meitä haitannut koska aikataulumme ei ollut kiireinen. Meihin oltiin koko ajan tiiviissä yhteydessä ja myös me olimme sinne päin, jolloin mitään epäselvyyksiä ei jäänyt ja asiat hoituivat hienosti. Toimituksesta puuttuvat kalusteet saatiin jälkitoimituksella kivuttomasti ja nopeasti. ei mitään hankaluuksia (vaikka kaikki oli jo maksettu). Moni on nimittäin kirjoittanut että kalusteet maksettuaan myyjää ei enää kiinnosta asiakas ja puuttuvia kalusteita saa odotella.. Myyjä hoisi kaupan loppuun asti ja kaikki kauppaan kuuluva nippeli ja nappeli saatiin. Olen todella tyytyväinen tähän kauppaan!!
kalustetukku pori
5
3606
Vastaukset
- myyjänä
kyseisessä firmassa?
Yleensä tukuista tulee enimmäkseen valituksia.
Keittiön rakennussarja josta jokainen tekee omalla tyylillään laatuisensa kokonaisuuden. Tai sitten rungot kootaan takahuoneessa miten kuten niitaten.
Oikeassa tehtaassa rungot kasataan jikiin, tai jopa boboteilla, joten laatu on aina tasaista.- ne kalustetukun
vanerinpalaset. Aivan oikein, että oikeat keittiön
kaapit kootaan valmiiksi tehtaalla. Taustalevyt ja
sidoslistat näkymättömissä. Kalustetukun tee-se-itse
viritelmät ovat paremminkin huono vitsi. - joopa joo
ne kalustetukun kirjoitti:
vanerinpalaset. Aivan oikein, että oikeat keittiön
kaapit kootaan valmiiksi tehtaalla. Taustalevyt ja
sidoslistat näkymättömissä. Kalustetukun tee-se-itse
viritelmät ovat paremminkin huono vitsi.kyllä ootte pellejä..asiantuntioita!!
- santtu
kotipaikkakuntani kalustetukusta keittiökalusteet 2-3krt/vuosi, ja ikinä ei ole ollut toimituksissa isompia ongelmia (on niitä ongelmia ollut "laatu"valmistajienkin toimituksissa) ja aina on puutteet/ongelmat hoidettu ripeästi.
Kokoomattomana olen aina ottanut ja itse koonnut, kun kokoomiseen käyttää hivenen aikaa ja on jonkinlainen ammattitaito, niin kyllä niistä hyvät tulee.
Oman, juuri äskettäin remontoidun yksiöni keittiö on kalustetukusta ja kaikki tutut kehuivat lopputulosta ja kovinkaan moni ei uskonut kun kerroin hinnan... Sen koko keittiön hinnalla ei montaa ovea saa "merkki" liikkeistä.
Tietysti jos haluaa tuhansia ja taas tuhansia euroja laittaa keittiöönsä, niin mikäs siinä. Jokaien saa käyttää rahansa niin kuin haluaa, mutta itse ainakin käytän jatkossakin kalustetukun palveluita ja rahaa jää muuhunkin... - Odottavanaika
Tilasin kylpyhuoneen kaapin. Kaappia ei tullut ainoastaan lasku. Tilaus oli unohtunut laittaa eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk32410787Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi489851Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1798474Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html3047918Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1936745Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit86632Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k906143Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j725985Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?375846Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit1035007