kalustetukku pori

tyytyväinen asiakas

täällä ei liiemmin kehuta kalustetukkua.Ymmärrän toki yskän jos toimitukset ovat myöhässä...Itse kuitenkin päädyimme ottamaan keittiön ko. firmasta, vaikka meillä oli ennakkoluuloja. ja olen erittäin tyytyväinen kalustetukusta saamaamme palveluun, laatuun ja hintaan. Laatu on samaa kuin esim. puustellin keittiöt, ellei jopa parempaa, hinta on vain reippaasti alhaisempi.
Suunnittelu oli nopeaa ja toiveemme osattiin toteuttaa jopa yli odotusten! Puustellin suunnittelijat eivät taas käsittäneet ollenkaan millaista tyyliä olimme hakemassa..palvelu oli suorastaan kehnoa siellä.
Toimitus siirtyi muutaman päivän sovitusta, mutta tämä ei meitä haitannut koska aikataulumme ei ollut kiireinen. Meihin oltiin koko ajan tiiviissä yhteydessä ja myös me olimme sinne päin, jolloin mitään epäselvyyksiä ei jäänyt ja asiat hoituivat hienosti. Toimituksesta puuttuvat kalusteet saatiin jälkitoimituksella kivuttomasti ja nopeasti. ei mitään hankaluuksia (vaikka kaikki oli jo maksettu). Moni on nimittäin kirjoittanut että kalusteet maksettuaan myyjää ei enää kiinnosta asiakas ja puuttuvia kalusteita saa odotella.. Myyjä hoisi kaupan loppuun asti ja kaikki kauppaan kuuluva nippeli ja nappeli saatiin. Olen todella tyytyväinen tähän kauppaan!!

5

3752

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myyjänä

      kyseisessä firmassa?
      Yleensä tukuista tulee enimmäkseen valituksia.
      Keittiön rakennussarja josta jokainen tekee omalla tyylillään laatuisensa kokonaisuuden. Tai sitten rungot kootaan takahuoneessa miten kuten niitaten.
      Oikeassa tehtaassa rungot kasataan jikiin, tai jopa boboteilla, joten laatu on aina tasaista.

      • ne kalustetukun

        vanerinpalaset. Aivan oikein, että oikeat keittiön
        kaapit kootaan valmiiksi tehtaalla. Taustalevyt ja
        sidoslistat näkymättömissä. Kalustetukun tee-se-itse
        viritelmät ovat paremminkin huono vitsi.


      • joopa joo
        ne kalustetukun kirjoitti:

        vanerinpalaset. Aivan oikein, että oikeat keittiön
        kaapit kootaan valmiiksi tehtaalla. Taustalevyt ja
        sidoslistat näkymättömissä. Kalustetukun tee-se-itse
        viritelmät ovat paremminkin huono vitsi.

        kyllä ootte pellejä..asiantuntioita!!


    • santtu

      kotipaikkakuntani kalustetukusta keittiökalusteet 2-3krt/vuosi, ja ikinä ei ole ollut toimituksissa isompia ongelmia (on niitä ongelmia ollut "laatu"valmistajienkin toimituksissa) ja aina on puutteet/ongelmat hoidettu ripeästi.
      Kokoomattomana olen aina ottanut ja itse koonnut, kun kokoomiseen käyttää hivenen aikaa ja on jonkinlainen ammattitaito, niin kyllä niistä hyvät tulee.

      Oman, juuri äskettäin remontoidun yksiöni keittiö on kalustetukusta ja kaikki tutut kehuivat lopputulosta ja kovinkaan moni ei uskonut kun kerroin hinnan... Sen koko keittiön hinnalla ei montaa ovea saa "merkki" liikkeistä.

      Tietysti jos haluaa tuhansia ja taas tuhansia euroja laittaa keittiöönsä, niin mikäs siinä. Jokaien saa käyttää rahansa niin kuin haluaa, mutta itse ainakin käytän jatkossakin kalustetukun palveluita ja rahaa jää muuhunkin...

    • Odottavanaika

      Tilasin kylpyhuoneen kaapin. Kaappia ei tullut ainoastaan lasku. Tilaus oli unohtunut laittaa eteenpäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      591
      1448
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      43
      797
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      471
      689
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      6
      576
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      35
      533
    6. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      40
      525
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      504
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      490
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      152
      448
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      442
    Aihe