Löytyykö rautakaupasta

Jatkojohdolla toisesta huoneesta antennirasiasta toiseen huoneeseen; löytyykö seinään asennettavaa rasiaa johon voisi suoraan liittää tuon jatkojohdon ?
3487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rautakaupasta ei löydy päteviä antennituotteita. Tapauksessasi antennirasia viereiseen huoneen, työ ei ole noin yksinkertaista. Täytyy huomioida heijastusvaimennukset impedanssi jne. seikat.

Selvitä onko huoneessasi päättyvä vai ketjutettava antennirasia. Tämän tiedon jälkeen sinun on helpompi marssia viralliseen antenniliikkeeseen hakemaan oikea rasia ja kaapeli.

Äänestä
  • Tämä on ilmeisesti ilmiselvää, mutta ei minulle:
    mistä tiedät onko päättyvä vai ketjutettava rasia?

    Äänestä

  • Peukalo keskellä otsaa kirjoitti:

    Tämä on ilmeisesti ilmiselvää, mutta ei minulle:
    mistä tiedät onko päättyvä vai ketjutettava rasia?

    on kaksi kytkentäpaikkaa kaapelille, päättyvässä vain yksi. Siis nimenomaan kytkentäruuvia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


antennir kirjoitti:

Jatkojohdolla toisesta huoneesta antennirasiasta toiseen huoneeseen; löytyykö seinään asennettavaa rasiaa johon voisi suoraan liittää tuon jatkojohdon ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu