Täällä kysyttiin aikaisemmin kokemuksia Nisim tuotteista. Uudistaisin kysymyksen. Eli mitä mieltä näitä tuotteita(esim.shampoo kaljuuteen) käyttäneet ovat kyseisistä aineista? Kertokaahan kokemuksia. Itse mietin Shampoon ostoa, mutta onhan ne kalliita.
Nisim tuotteista
Koopeevee
72766
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nyt olen käyttänyt yli kuukauden, ja edelleen vaikuttaa todella laadukkaalta tuotteelta. Olen pessyt hiukset joka päivä, ja hiukset ovat todella hyvän tuntuiset ja näköiset. Päänahka ei ole kuivunut tiheästä pesusta huolimatta. Millään muulla shamppoolla en voisi kuvitellakaan peseväni hiuksia näin usein.
Edelleenkään en usko että Nisim tuotteet yksinään lopettaisivat hiustenlähdön, sitä varten on muut aineet, mutta ehdottomasti parhaita hiustenhoitotuotteita mitä olen kokeillut. Yhdessä Minoxidilin kanssa saattaa olla ihan toimiva ratkaisu, jos ei esim. jostain syystä voi / halua käyttää Finasteridia.
Oiskohan muilla samoja kokemuksia, ennekuin laukkaan ostamaan?
Olen käyttänyt kesästä asti, sopii erittäin hyvin myös miehille, tosi miedosti ja neutraalisti tuoksuvia!!!! ei jää mitään tuoksuja hiuksiin! Aikaisemmin kokeilin kaikenlaisia suomalaisia ulkoisesti käytettäviä tuotteita,mikään ei auttanut ja parfyymit joissain oli aivan kammottavia,en halua hieroa päähän mitään ruusun hajuja!!!!! Nisimillä hiustenlähtö pysähtyi täysin, hiukset tuntuvat nyt vahvemmilta ja harvoissa kohdissa on pientä karkeaa sänkeäkin havaittavissa,eli uutta hiusta ilmeisesti. Eli se kuivemmille hiuksille tarkoitettu sopi ainakin mulle,se uute joka jätetään tuntui heti tosi hyvältä,iho rauhoittuu ja melkein kuin sanoo "kiitos" kun olen sen hieronut,eikä tule mitään voimakkaita hajuja. En voi muuta kuin todeta 5 kuukauden kokemuksella,että tämä päihitti kaikki suomalaiset tuotteet.Tosi hyvä ja olen aina kanta-asiakas tästä eteenpäin.
Mistäs kaupoista tätä voisi ostaa?? Vai pitääkö tää tilata jostain kaupasta?
ostin itse parturista Espoosta, Hesan keskustasta sa myös ja joku miehen kauppa tms.netissä oli myös.
Paljonko shampoo ja hoitoneste maksoivat Espoon parturissa? Oliko halvempi kuin Miehen kaupassa? www.miehenkauppa.fi
Ne taitaa olla aika saman hintaisia.