Milloin on uuden Bondin ensi-ilta?
Lupasin lähteä yhden kivan kundin kanssa
kattoon sen, mut ku en tiedä milloin on ensi-ilta.
Kuka tietää??? Jouluna?
Lupasin lähteä yhden kivan kundin kanssa
kattoon sen, mut ku en tiedä milloin on ensi-ilta.
Kuka tietää??? Jouluna?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Huomenna ainakin isoimmissa kaupungeissa... Itse en mene vaikka fani olenkin...
Täällä ainaskin oli ensi-ilta jo viime viikon keskiviikkona, ite kävin kattoon eilen. Oli aika tylsä leffa, ei ollu "perinteisen" Bond-kaavan mukanen. Liian pitkä, jämähti vähän paikalleen välillä. Näyttelijät ihan jes.
voin ylpeydellä sanoa että jyseisen filmin katselin jo eilen. Bio rexissä ja oli erittäin hyvä. Enemmän juonenkäänteitä kun edellisissä jb filmeissä yhteensä ja niin imeliä kohtia että lefakarkitkin oli kateellisia. alun työmaakohtaus ehkä paras
Niin elokuvana se ehkä oli hyvä, mutta BONDINA ei!! Koska tuo ei mielestäni eroa normaaleista vakoilu/toimintaelokuvista millään tavalla! Bondeissa sentään pitäisi olla ne omat juttunsa, joilla se eroaa ns. massasta!
"Bondeissa sentään pitäisi olla ne omat juttunsa, joilla se eroaa ns. massasta!"
Toivottavasti et ainakaan tarkoita niitä lapsellisia
leluja,jotka ovat pilanneet monen Bond elokuvan uskottavuuden. Tämä uusi Bondion siltäkin kantilta
paras koskaan.
Bond-elokuva perustuu tietysti Bondin hahmoon,joka erottaa sen muista elokuvista.
Bondin tulee olla hyvin karismaattinen, charmikas , keskimääräistä pitempi, henkilö joka osaa pitää pään kylmänä hankalissakin tilanteissa ja kaveri jolla on asiat 110 % hallinnassa.
Hänen pitää olla komea , mutta ei mikään silkkiposki , eli äijämäisen komea. Hänessä tulee olla tositilanteissa kovuutta ja raakuutta.