Mitä ihmeen rauhanuskontoa tämä Irakin touhu on? Mitä Koraani tästä sanoo? Murhaavat toisiaan silmittömästi. Ovatko oikeauskoisia?
Pommit ja Koraani
Väinö Valkea
285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Islamistipappien verkosto takana. Pohjimmiltaan on varmaan taloudelliset syyt: papeilla ei ole mitään tajottavana luku-ja kirjoistustaidottomille nuorille miehille. Kun eletään "kivikautta" niin turistien maailma houkuttelee.
Suomessa huseerasi vuosina 1917-1918, kun tapettuja ja sairauksiin sekä nälkään kuolleita tuli kymmenin tuhansin, ja osa kuoli ihan oikeasti penkkaa vasten pantuna, ja siihen ammuttuna.
Onpa väkivaltaista kansaa - nämä suomalaiset?
Ei varmaankaan ollut meikäläisillä papeilla tarjota muuta lukutaidottomille mäkitupalaisille ja tehtaiden duunareille kuin kiväärejä ja kuularuiskuja. Varmaankin meikäläisiä teloitettuja houkutteli tuo Etelän turistien maailma - mene ja tiedä.