Formatointi

miten saan asennettua win me:n uudelleen kun yrittää asentaa, niin ilmoittaa että c-asemassa on virheitä. Varmaan pitää formatoida c-asema, koska scandiskään ei toimi, vaan sekin pysähtyy puolivälissä. Kysynkin että miten saan formatoitua c:n. normaalisti oma tietokone/c-asema/alusta ei onnistu.
5419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tee korjausasennus se on helppo tehdä ME:ssä:

>Resurrsien hallinta
>Oma Tietokone
>C:
>Windows
>Options
>Cabs, josta löydät ASENNA.EXE tai SETUP.EXE nimisen tiedoston tuplaklikkaa sitä niin alkaa korjausasennus joka ei tuhoa tai muuta koneesi muita tiedostoja tai asetuksia.
Tuon jälkeen asenna Windows UpDatesta kaikki päivitykset, niitä kansainvälisiä kielitukia ei tarvitse asentaa ellet niitä tarvitse.

Onnistuiko?

Äänestä
  • sanoo että kiintolevyt on ensin tarkistettava ennen asennuksen jatkamista. lopeta asennus painamalla ok. käynnistä kone uudelleen levykkeeltä ja suorita scandisc/all komentoriviltä, kun on valmis suorita windowsin asennus

    Äänestä

  • ei kirjoitti:

    sanoo että kiintolevyt on ensin tarkistettava ennen asennuksen jatkamista. lopeta asennus painamalla ok. käynnistä kone uudelleen levykkeeltä ja suorita scandisc/all komentoriviltä, kun on valmis suorita windowsin asennus

    kun se scandisk vaan pysähtyy vaikka sen ajais mitä kautta tahansa

    Äänestä

  • ei kirjoitti:

    kun se scandisk vaan pysähtyy vaikka sen ajais mitä kautta tahansa

    Kysy suoraan Microsoftin ilmaisesta puhelintuesta niin saat ongelmasi ratkaistua.
    Puh.09-525502500

    Äänestä

Siis näin..
-menet c juureen
-c:cd windowsoptionscabs ja enter...
-c:windowsoptionscab>asenna ja enter

Tämän jälkeen kone neuvoo.....
Antaa palaa, siitä se lähtee...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Win Me kirjoitti:

miten saan asennettua win me:n uudelleen kun yrittää asentaa, niin ilmoittaa että c-asemassa on virheitä. Varmaan pitää formatoida c-asema, koska scandiskään ei toimi, vaan sekin pysähtyy puolivälissä. Kysynkin että miten saan formatoitua c:n. normaalisti oma tietokone/c-asema/alusta ei onnistu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu