Itse olen naispuolinen. Vesimies ja kuuna skorpioni (pelottavaa, grr), kiinalaisessa metalli- sika. Viileääkin viileämpi, tulisena todella tulinen. Kaikkiruokainen = Biseksuaalinen, ja kokeilunhaluinen. Sydäntensärkijä.
Levoton, älykäs, huono ihastumaan mutta herkkä kyllästymään.
Eipä ihme että olen sinkku...
Mites muilla? Yhtä vaikeita?
t. Elämä on laiffii
Minkälaisia vesimiehiä täällä vehtaa
9
1759
Vastaukset
aikast samanlainen oon mut yllätys yllätys naimisissa sentään...vaikeeta vaikeeta on..
- Gem-86
Et ole kovin älykäs. Riehumiseltasi et huomaa kaikkia värejä. Luulet monipuolisten kokemuksien kautta löytäväsi onnen. Et pääse syvälle. Löydät itsesi lopuksi jostakin pinteestä ja silloin pelkäät kohdata itsesi.
Rauhoitu ja etsi aitoja asioita. - sanoo-
itseään älykkääksi, on aika kaukana älykkyydestä.
- Itsestään kiinni
älykkäältä vaikuta.
Horoskoopilla ei ole oikeastaan merkitystä, kunhan oppii tuntemaan itsensä läpikotaisesti. Voi oppia työstämään itseään ja muuttamaan tiettyjä ominaisuuksia. Keskittymällä mahdollisuus vaikka mihin.
Sinä taidat olla melko nuori. Etsit vielä itseäsi. Siitä tuo kokeilunhaluisuus. Sydäntensärkijäkään et sisimmässäsi ole, nyt vain jonkinlainen vaihe päällä. Sinun tulee käymään huonosti, ellet työstä omaa itseäsi. Tunnetko edes oman itsesi ??
Sinussa näkyy negatiiviset säteet. Toivottavasti tuosta kypsyt. - J.D.
Taidat ollaa ylpeä itsestäsi ja pitää itseänsä tärkeänä. Älykkäät ihmiset eivät kumminkaan kehu itseänsä, saatti sitten sanoo että on älykkäitä. Muuten, mikä mielestäsi on älykkyys?
- mikä on ?
Mikä on älykkyyden mittari , millä sitä voisi mitata ? Olen niin tyhmä etten todella tiedä ?!
Älykkyys ei ole itselleni ainakaan itsensä kehumista tai että pitäisin itseäni tärkeänä . Ei todellakaan sovi luonteelleni , eikä ole luonteenpiirteeni . Vaikka olen vesimies . - Aquariustar
mikä on ? kirjoitti:
Mikä on älykkyyden mittari , millä sitä voisi mitata ? Olen niin tyhmä etten todella tiedä ?!
Älykkyys ei ole itselleni ainakaan itsensä kehumista tai että pitäisin itseäni tärkeänä . Ei todellakaan sovi luonteelleni , eikä ole luonteenpiirteeni . Vaikka olen vesimies .jopa poppasitte.
Enpä sanonut olevani viisas, joka on itseasiassa aika lailla hienompaa kuin älykkyys. Älyä kait lasketaan nykyään oleva n. yhdeksää eri sorttia, itse osaan vain katsella "matoja laatikossa" (cattell&cattell tms. ukkelit)
Itse nautin enemmän esim. fyysisestä onnistumisesta, kun saa hermostonsa toimimaan haluamallaan tavalla. Liikunta, ah!!
Ei, en ole nuori, joka osoittaa siis että olen toivottoman epäkypsä(?).
Repivyys jutuissani on sopeutumattomuuttta lokeroihin, joita yhteiskuntamme niin kärkkäästi suo.... valitan.
;-), A
- J.D.
Ajan kuluksi luin täällä niitä kirjoituksia ja huomasin että sun kohdalla on menty ihan puihin. Esitithän aika mielenkiintoisen kysymyksen ja vastauksien sijasta sait kuulla moitteita. Ok, selitän aikaisemminta kommenttiani ja vastaan samalla kysymykseesi.
Olen kriittinen sekä itseänsä että muita kohtaan. Älykkyytestä on pakko sanoa vielä sen verran että niin toivoisin sitä olevani. Itsekriittisyys taas hankaa vastaan kun vertaan itseäni ihmisiin jota luulen älykkäiksi. Viisautesta en puhuu mitään, elämänkokemuksia on useilla ja ihme jos ihminen ei viisastuu :)
En tietä nousevia tai laskevia merkkejäni, mutta olen syntynyt kiinalaisessa horoskoopissa rotan ja sian merkkien vaihtuessa.
Muita ominaisuuksia ovat uteliaisuus, lievästi misantrooppinen, ehdottomasti hetero ja pinnan alla kiehuu eli olen levoton :) En ole sinkku, mutta suhteeni on hyvin "henkittävää".
Mottonani voisin sanoa, haluan tietää kaiken tietämisen arvoisen. - vesimies pari
Moi! Huomasin että olet kokeilunhaluinen! Kiinostaisko kokeilla kahta veskaria kolmen kimppaa? veskari mies ja veskari nainen siis?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt434723Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532564Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391034Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611015Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh71954- 118911
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70874- 137835
- 48810
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,51778