Halme vielä

Tämänpäiväisen Ilta-Sanomien mukaan Soini miettii vielä Halmeen ehdokkuutta.
8312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jos Halme nimetään ehdokkaaksi, saavat kaikki muut helsinkiläiset heittää pyyhkeen kehään.

Äänestä
  • Tuskin olisi enää vetovoimaa.

    Äänestä

  • niin kova kirjoitti:

    Tuskin olisi enää vetovoimaa.

    kaikista mokistaan huolimatta vetäisi monin verroin enemmän ääniä kuin kaikki muut yhteensä.

    Äänestä

  • mennen tullen kirjoitti:

    kaikista mokistaan huolimatta vetäisi monin verroin enemmän ääniä kuin kaikki muut yhteensä.

    Tämä on totuus,vaikka kummalliselta tuntuu.
    Niin surkia joukkio on Helsingin piirillä.Puheenjohtajakin saa kuntavaaleissa 50 ääntä yli puolenmiljoonan asukkaan kaupungissa.

    Äänestä

Eikö Soini ole jo älynnyt että jo pelkkä Tony Halmeen nimi on yleinen vitsi?
Jos halme on ehdolla, se on persujen loppu.

Äänestä
  • Ei kun ehdokkaaksi-kansa ratkaiskoon.

    Äänestä

  • vastustamaan Halmeen ehdokkuutta ja olisi Soinin kohdalta poliittisesti epäkorrekti ja tyhmä liike hyväksyä Halme vastoin piirin mielipidettä.

    Kyse on kuitenkin Helsinginpiirin ehdokkaasta ensisijaisesti joka ajaisi helsinkiläisten asiaa, ja sitä Halme ei kykene tekemään se on jo todistettu.

    Äänestä

Miksette anna Helsinkiläisten päättää sen asian.
Kuvittelekoo itsekehu-Mattila tulevansa uudeksi Halmeeksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mietinnässä kirjoitti:

Tämänpäiväisen Ilta-Sanomien mukaan Soini miettii vielä Halmeen ehdokkuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu