Rakkaus on ohi menevä

Miten joku voi rakastaa yhtä ihmistä koko elämän ajan. Ei mitenkään. Rakkaus on vain tunne mikä kestää parista kuukaudesta vuoteen pariin sitten ollaan vain kavereita. Tai no voihan se. Voihan sitä eron jälkeenkin rakastaa vaikkei toista enää saiskaan.
1401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Rakkautta on niin monenlaista, kohde vain vaihtuu. Kysymyksessä lapset, puoliso, kumppani. Voi olla tässä ja nyt, seuraavassa, entisessä, ihan missä vain. Aito rakkaus ei katoa koskaan, joku sijaiskorvike voi olla, mutta kauniit ja ihanat muistot ei katoa miloinkaan.
Rakkautta ei saa myökään tekemättömäksi tai kuitattua, ettei sellaista ole koskaan ollutkaan.
Rakastakaa,kun aika on, ettei kaduta jälkeenpäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tauti... kirjoitti:

Miten joku voi rakastaa yhtä ihmistä koko elämän ajan. Ei mitenkään. Rakkaus on vain tunne mikä kestää parista kuukaudesta vuoteen pariin sitten ollaan vain kavereita. Tai no voihan se. Voihan sitä eron jälkeenkin rakastaa vaikkei toista enää saiskaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu