arp.exe & kumpp. hukassa

ei windowsguru

Olen koittanut asentaa verkkokorttia vanhaan 98 SE koneeseemme, jotta juniori pääsisi pikkukakkosen sivuille.
Homma kuitenkin tyssää, kun liuta tiedostoja, mm. arp.exe puuttuu. MS:n sivuston mukaan arp.exe pitäisi löytyä asennus-CD:n win98/net8.cab tiedostosta, mutta kun ei löydy. Myös muiden vaadittujen tiedostojen kohtalo on sama.
Mikä mättää?

2

400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zxcvbnm

      Lainaa joltain kaverilta ehjää romppua.

    • Johon

      ..tarvii tuota Win98n asennut-CD:n, että saa vaadittavat rekisterit, ja koko asennuksen koko oli vain 400Mt ;), ja verkkokortin/soneran ADSL yhteys toimi heti? ilman mitään modemin asennuksia tai muuta, asensin kyllä heti palomuurin ja virus-(torjunnan) tai suojan.

      Mut tuo oli minusta aika hyvin että noin meni nettiin heti, kun joskus on tosiaan saanut tehdä ja vääntää pääsyä nettiin,..tässä ei ole hubia tai muita koneita, asennuksen tein puhtaalle kovalevylle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      51
      1673
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1612
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1178
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      981
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      954
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      627
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe