Pohjois-Karjalassa Itsenäisyyspuolue vastustaa uraanikaivosten avaamista tiukasti.Muut puolueet ovat antamassa ulkomaisille yrityksille maat ilmaiseksi tähän käyttöön,joka voi saastuttaa laajan alueen asuinkelvottomaksi jopa Pietariin asti.Saastunut alue on sitten miljoona vuotta asuinkelvoton.Lisäksi nämä eliittipuolueet työntävät ulkomaisille kaivosyhtiöille verorahojamme sylin täydeltä.
IPU ainoa puolue
uraanikaivoksia vastaan Poh...
10302
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kannattaa katsoa,ennenkuin huutaa.Vaaleissa nähdään,kuka osaa pelata pisteet kotiin.Keskustan etu on kerätä valuuttaa hyvään bisnekseen.
ollut kepun teema jo vuosikymmenet,vaaleissa luvataan kaikille kaikkea ts."pelataan pisteet kotiin"Sitten vaalien jälkeen syytellään hallituskumppaneita saamatta mitään aikaan esim.vanhusten,opiskelijoiden,lapsiperheiden,omaishoitajien jne jne oloja parantaakseen.Taas toistuu iänikuinen "...nyt tulevalla vaalikaudella parannetaan sitä ja tätä....." JA PASKAT SANON MINÄ!!!!!KEPU PETTÄÄ AINA!!!!!
Keskusta on tuhonnut ahneudellaan meidän mahdollisuutemme jatkaa elämää Pohjois-Karjalassa.Kuka on niin tietämätön,että uskaltaa jäädä tänne enää edes asumaan kaiken tämän typeryyden jälkeen? Ympäristön myrkyttäminen on Keskustan päätavoite täällä.Sen alajärjestö,MTK,kannattaa ydinvoimaa oman pörssikeinottelunsa takia.Samoin itse puolue,koska sille porukalle on taloudelliste etu muiden kärsimyksistä.
Kerää veroja ja antaa rahat auurkeinottelijoille omien etujen vuoksi. 500 miljoonaa työnnetään täällä verorahoja kaikenkarvaiseen puuhasteluun.Samalla supistetaan sosiaalipuolen rahoitusta,niin että sairaatkin joutuvat maksamaan sairaskulunsa kahteen kertaan. Tuo 500 miljoonaa merkitsee perhettä kohti 10000 e.Se on kai yhtä paljon kuin verot täällä. Ei ihme vaikka rahat ei riitä tositarpeisiin. Sinunkin on parempi käsittää,että Itsenäisyyspuolue on se ainoa tasa-arvoa ajava puolue tässä maassa.
Kepuun voit luottaa, vaikka et äitiisi voisikaan.
"Ympäristön myrkyttäminen on Keskustan päätavoite täällä."
Jos ottaisit nuo viherpiipertäjän vihreät silmälasit pois päästä, huomaisit millaisia talouden mahdollisuuksia sinullekin avautuu.
imbesillien,teikäläisille tämä sopii erinomaisesti.Kuolette sukupuuttoon saman tien.Ei taida kantti vain kestää.
Ei ole näkynyt maisemissa.
Sanoisin, että yksikin uraanikaivoksia vastustava puolue Suomessa on liikaa. Pelottavaa, että vielä on ihmisiä hyvän edistyksen ja kasvun tiellä.
Säteilyä muka. Työpaikkoja te saatte, ja rahaa rahaa rahaa!!!!!!!!!1
Hautaasiko rahat pannaan? Onhan edes lääkäreille ja haudankaivajille niitä töitä,vaan kuka maksaa sinun hulluutesi laskut?