Kaikki huonekalut, johin sisätiloissa kosken, ovat JÄÄKYLMIÄ! Patterit ovat hyvin hyvin haaleena, jos tuskin lämpöö on sielläkään! taas säästellään asukkaiden kustannuksella! Eikä edes ole saunaa (omaa) jota lämmitellä.
Kivaa, että kaikilla ns. päättäjillä vuokrataloilla on takat sun muut, eihän sitä kerta kaikkiaan kukaan heistä voi USKOA, että on KYLMÄ!!! Mennäänkö jonossa heidän koteihinsa "lämmittelemään"???
Kivaa, että kaikilla ns. päättäjillä vuokrataloilla on takat sun muut, eihän sitä kerta kaikkiaan kukaan heistä voi USKOA, että on KYLMÄ!!! Mennäänkö jonossa heidän koteihinsa "lämmittelemään"???
Vastaukset 11
Vanhimmat
patteriin kohta 26 lukemat kun tuntuu varpaassa pientä vilua! no saunassa se lämpenee ja sitten käännetään jo pienemmälle että saa yöllä nukuttua vähän paremmin vilpoisessa! no moikka sinnekin!
mullakin! Valitukset ei auta! Kyllä vuokrarahoille
ei vastinetta saa, kun pitää villasukat jalassa
kulkea ja muutenkin pukeutua lämpimästi.
Ei ole vuokratalot pienten lasten, lattialla
konttaavien terveydestä huolissaan.
Voi itku ja hammasten kiristys, heittäkää nyt joku Mynttikselle viltti!
Älä ole noin katkera elämällesi. Ei ole meidän vika jos olet epäonnistunut ihminen. Lässynlässyn Rulleluuseri!
Olen ystävällinen ihminen ja pyysin jotain toista samanlaista auttamaan Mynttistä ja antamaan hänelle viltin.
Onko auttaminen mielestäsi riidanhaastoa? Haluan kanssaihmisteni olevan onnellisia, vaikkakin asuisikin sitten veneen alla.
arvostelet, haukut ja provosoit muutenkin kaikkia aloituksia? Sulla täytyy olla ongelmia kun olet noin katkera ja ilkeä. Jos et osaa ottaa kantaa asiallisesti niin silloin on parempi pysyä poissa keskusteluista. Ja ikäsi oli?
Tsekkaapas omia vastauksia, urpo.
Korjaa ensin oma tunkkainen ja paskainen pesäsi ja tule sitten inisemään.
Saat aina takaisin samalla mitalla kuin itse kaadat poika! Olet täysin turha ihminen sinua ei tarvitse kukaan! Katkeroidu koloosi napero!
Savon tummelipygmi saa mielin määrin solvata, haastaa riitaa ja kommentoida asiattomasti, mutta valvoja ei tähän puutu.
Omituista toimintaa Suomi24:lta, ettei tuota räävitöntä hikikääpiötä saada kuriin.
tummelipygmi? se kans haukkumista vai mitä make?
Ettet vain Rulleboy? Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan. Ymmärrätkö? ei tietenkään, olet pelkkä keskenkasvuinen nulikka. Onko iskä jättänyt vahingossa koneen päälle ja sammunut sohvalle? hiiret juhlii kun kissa on poissa, niinkö poju?