Hotel am Potsdamer Platz

saure Gurke

Heips!

Olen lähdössä pian Berliiniin ja ajattelin varata huoneen Hotel am Potsdamer Platz:ista. Onko kukaan yöpynyt kyseisessä hotellissa? Millaisia kokemuksia teillä on siitä?

3

783

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herr Bülow

      Olen yöpynyt Hotel am Potsdamer Platzissa kolme kertaa, ensimmäinen kerta oli vuonna 2002 ja edellinen muistaakseni 2004.

      Hotellin plussaa ovat hyvä sijainti, metro menee vierestä; aamiainen on ollut runsas ja hyvä; nähtävää runsaasti lähiympäristössä; paljon kauppoja ja pubeja lähellä. Henkilökunta OK.

      Miinusta sensijaan: kadun puolella (Potsdamer Strasse) liikenteen melu voi häiritä, pihapuolen huoneisiin ei liikenne kuulu, myös käytävältä voivat äänet kuulua huoneisiin. Hieman kalliin oloinen laatuun nähden.

      Kokonaisuutena aivan OK hotelli.

      Nykyisin olen varannut Berliinissä käydessäni asunnon (keittiöllä/kylpyhuoneella), hinnat noin 30 eurosta/yö ylöspäin. Netistä löytyy useita sivustoja, joista voi etsiä sopivaa asuntoa pidemmäksi tai lyhemmäksi ajaksi.

      • saure Gurke

        Suuret kiitokset asiallisesta vastauksesta!


      • Herr Bülow
        saure Gurke kirjoitti:

        Suuret kiitokset asiallisesta vastauksesta!

        Hauskaa matkaa Berliiniin!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      486
      3822
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2876
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      279
      2168
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      449
      2023
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1364
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      1281
    7. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1148
    8. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      80
      1058
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      1029
    10. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      1028
    Aihe