Hotel am Potsdamer Platz

saure Gurke

Heips!

Olen lähdössä pian Berliiniin ja ajattelin varata huoneen Hotel am Potsdamer Platz:ista. Onko kukaan yöpynyt kyseisessä hotellissa? Millaisia kokemuksia teillä on siitä?

3

800

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herr Bülow

      Olen yöpynyt Hotel am Potsdamer Platzissa kolme kertaa, ensimmäinen kerta oli vuonna 2002 ja edellinen muistaakseni 2004.

      Hotellin plussaa ovat hyvä sijainti, metro menee vierestä; aamiainen on ollut runsas ja hyvä; nähtävää runsaasti lähiympäristössä; paljon kauppoja ja pubeja lähellä. Henkilökunta OK.

      Miinusta sensijaan: kadun puolella (Potsdamer Strasse) liikenteen melu voi häiritä, pihapuolen huoneisiin ei liikenne kuulu, myös käytävältä voivat äänet kuulua huoneisiin. Hieman kalliin oloinen laatuun nähden.

      Kokonaisuutena aivan OK hotelli.

      Nykyisin olen varannut Berliinissä käydessäni asunnon (keittiöllä/kylpyhuoneella), hinnat noin 30 eurosta/yö ylöspäin. Netistä löytyy useita sivustoja, joista voi etsiä sopivaa asuntoa pidemmäksi tai lyhemmäksi ajaksi.

      • saure Gurke

        Suuret kiitokset asiallisesta vastauksesta!


      • Herr Bülow
        saure Gurke kirjoitti:

        Suuret kiitokset asiallisesta vastauksesta!

        Hauskaa matkaa Berliiniin!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      106
      6756
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      378
      6387
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      61
      3198
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      113
      2689
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2330
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1824
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      20
      1677
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1495
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1357
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1247
    Aihe