Mitkä ovat seksikkäimmät naisten kengät?
Lenkkarit, saappaat vai korkokengät?
seksikkäimmät?
325868
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Adidaksen superstar lenkkarit ja valkoset kontiot saappaista :-) mielummin kummatkin suoraan jalasta nautittuna ;-)
Kumpparit ne olla pitää. Kaikenväriset Kontiot käyvät.
Joskus silmää säväyttää korkkarit ja joskus taas lenkkarit, eikä hyvännäköiset nahkasaappaat jää koskaan huomaamatta;)
Eli ei pysty nyt yhtä tässä nostamaan muiden edelle. Taidan olla tosi fettari, kun kaikki kelpaa... Heh.
Ilman muuta ratsastussaappaat ja muut piukat saappaat (kumiset ja nahkaiset). Hyväkroppaisella naisella ne ovat uskomattoman hyvän näköiset!
Ratsastussaappaat, nahka- ja pvc-saappaat. Yleisesti ottaen mustat ja umpinaiset kengät, jotka pitävät aromit sisällä. Kontiotkin ovat seksikkäät kauniin naisen jalassa. Oikeastaan aika monet naisten kengät saavat seisokin aikaiseksi, lukuun ottamatta avonaisia kenkiä ja korkkareita.
Ehdottomasti lenkkarit! parhaimpia ovat laadukkaan näköiset Nike, Asics, Adidas juoksukengät.
Vielä jos jalassa on verkkarit, joista pepun muodot tulee esille.
Ja kolmantena kun on vielä lenkkarissa nauhat löysällä, että lonksuu jalassa, niin aina parempi. Myös lenkkarit paljaissa jaloissa on tosi sexyä.
Myös Adidaksen supestarit on huippusexyt
Korkosaappaat tietenkin!
vaikkapa tuohenvalkoiset Kontiot!
Siis tuohenvalkoset tummuneet ja vähän likasetkin ;-)Parhaat saappaat on !!!
Puma tai muut merkkitennarit, mieluiten nilkkapituisina ovat kyllä seksikkäitä.
Saappaat kaikissa muodoissaan ovat myös huippuseksikkäitä.
Korkokengätkin menettelevät.
Kauniilla naisella, joka osaa pukeutua, lähes kaikki kengät näyttää seksikkäältä. Pitää vain olla silmää naisellakin kauniille pukeutumiselle. Jotkut osaavat kauniin pukeutumisen luonnostaan. Toisille se näyttäisi olevan ylivoimaisen vaikeaa.
Kumisaappaat kuuluu maalle yms käyttöön.
Taitavat olla Tsadin tytöillä kumpparit suurinta hottia. Maalla kumppareita ei näy, ikävä kyllä.
...tomasti.
punainen lyhty.
Voimistelutossut paljaassa jalassa on sexyimmät ... sitä mieltä taitaa ollajokunen mieskin t-Lissu
Korot (piikki) pitää ehdottomasti olla, mielellään metallisilla korkolapuilla jotka jättävät parkettiin jäljen kun kävelee... Lääh! PUUH!!
Sellaiset saapikkaat tai avokkaat joissa on puoliksi metallinen korko!
Ei lenkkareille.
Maiharit näyttävät aina yhtä hyvältä kauniin naisen jaloissa.
http://www.drakkar.de/cgi-bin/dr_fotoarchiv.pl?command=einzelpics&bandid=40&fotoid=433
puhumattakaan.
Vastaan tuohon, että saappaat.
Tyylitietoiset naiset ovat huomanneet ratsastussaappaiden seksikkyyden ja tyylikkyyden. Katsokaa vaikka http://www.natalieportman.com/gallery/public_2006_knicks-lakers-game http://www.natalieportman.com/gallery/public_2006_the-public-sings-celebration
Nahkasaappaat niiden kaikissa ilmenemismuodoissa!
Nike-80 tiivistikin jo kaiken, laatu juoksutossut ehdottoman sexyimmät ja ennen kaikkea väljät ja rennon löysällä olevat. Kantapään nousahtelu lenkkarista ja mahdollisesti "vahingossa" jalasta irtoava lenkari antaa kiksit heti.
Osiris D3, isot ja leveet. Eli just sellaset kun muijankin pitää olla :P
Oikean naisen jaloissa kaikki mainitut näyttää seksikkäiltä. Varsinkin, jos hän osaa valita ne oikein.
Kyllä tiukat saappaat ne parhaat kiksit antaa, oli väri tai materiaali mikä tahansa (mieluusti teräväkärkinen), mutta kyllä siinä saappaassa pitää edes vähän korkoa olla.
Ja pitää osata kantaa erittäin hyvin, että kontiot, hait tai muut sellaiset saavat minut katsomaan toisen kerran.
Niin ja sitten sellainen juttu, joka näyttäisi vaikuttavan aika paljon: mitä enemmän saappaan suu on irrallaan neidon säärestä (ja lörpällään), sitä vähemmän viisari värähtää.
Pitää muuten erittäin hyvin paikkansa tuo viimeisin lause. Mitä enemmän saappaan suu on irrallaan neidon säärestä (lörpällään), sitä...
Saappaat, sekä kumi- että nahkasaappaat, ja mitä pitkävartisemmat sitä innostavammat. Ja matalakorkoiset ovat paremmat kuin kauheat piikit. Varrensuukin saa olla väljä.
http://helmut_34_lotter.tripod.com/page0005.html
Tuosta viimeisen rivin viimeinen kuva, oikeassa alakulmassa. On jostakin kumman syystä mielettömän seksikkäät saappaat. Vai mitä mieltä muut ovat?
Onkohan kenelläkään vastaavaa kuvasarjaa korkokumppareita käyttävistä naisista. Silloin 70-80 luvullahan niitä näkyi katukuvassa pilvinpimein. Silloin ei tosin ollut vielä näitä digikameroita.
Ja tietenkään en tarkoita näitä seksisivustojen poseerattuja kuvia, vaan originelleja suomalaisia rotunaisia korkokumppareissaan....
Puma tai muun merkkiset merkkilenkkarit ovat seksikkyydessään ylitse muiden.
1.) korkeakorkoiset nahkasaappaat
2.) muut saappaat
3.) lenkkarit
4.) korkokengät