Rekisteöityminen pakolliseksi presidenttikeskusteluun....

Valehtelijat vastuuseen..

Suomi24:n presidenttikeskusteluun olisi tultava IS-keskustelun kaltainen rekisteröityminen. Nyt tällä sivulla herjataan ja jopa suoraan valehdellaan.

Esimerkkinä Ateneumin suosituin taulu....

Rekisteröinti on välttämätöntä, koska monet valehtelevat aivan tarkoituksellisesti ja tarkoituksella. Tällaiset ihmiset olisi saatava vastuuseen.

5

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huuto tarkoittaa

      siis palstan sulkemista. Heti kun joku uskaltaa ravistella demareita, sitten alkaa huuto ja mekastus rekisteröitymisestä ja ip:sta ynnä muista asioista. Eivätkö demarit kestä mitään kritiikkiä? Ja mitä paskaa he ovatkaan Niinistöstä kirjoittaneet.

      • Onhan??

        Onhan täällä Halosestakin kirjoitettu kaikenlaista... Mutta Ateneum kirjoitus on valehtelua.. Se olisi estettävissä rekisteröinnillä... Myös samojen ihmisten tuhannet eri versiot samasta asiasta, tuhannet samanlaiset valheet, esimerkiksi että Haklonen on myynyt Suomen Venäjälle..


    • moonn

      Sitä vaan on ruvennut tulemaan totuuksiakin esille.Alkuun se tuntuu oudolle?

    • *lumiukko

      He aina luulevat huutavansa vastatuuleen. No eihän se ole meidän tyylikkäitten rehellisesten ihmisten vika, koska tunnemme nämä kaksi tyyppiä. Minusta on ihen hyvä, että he saavat tyydytyksen ja kusevat vaippoihinsa. Yhteiskunta pitää toistaiseksi heistä hyvän huolen, kysyn leikilläni, miten jatketaan seuraavien eduskuntavaalien jälkeen. Muuten he kun pieraisevat niin myötätuuli vei haikun (hajun) pois, sillä ei ole mitään merkitystä. Haiku on äärimmäisen tunnekas karjalainen ilmaisu, se on niin tarkka, että sitä ei voi tuntea, kuin vanha, kunnioitettu tuvanuunin lämmittäjä siellä issäinmaalla koto Karjalassa. Enää ei kannata jaella helmiä ...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      133
      1971
    2. 121
      1405
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1170
    4. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      303
      1124
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      63
      1102
    6. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1069
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1069
    8. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      937
    9. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      94
      907
    10. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      59
      848
    Aihe