98 ei jaksanut enää käynnistyä, puuttuu jokin dll. Sain kuitenkin koneen syömään 2000 pro:n, jonka luulin menevän 98:n päälle eli olisi vain yksi, win 2000.
Mutta.
Koneessa oli monta ohjelmaa 98:n ajalta, joita 2000:n "lisää poista sovellus" ei löydä. Eikä niissä ole omaa unistallia.
Miten nuo ohjelmat saa pois turvallisesti?
Ja miten saisi 98:n poistettua "alta pois" ,koska kyllä se vie kovolta tilaa? Ehkä aiheuttaa häikkää kun asentelen samoja ohjelmia uudelleen 2000:een.
Jos toiseenkaan saisin vastauksen, olen kiitollinen.
98 ja 2000 yhtaikaa
toinen pois miten?
1
309
Vastaukset
Vaihdoitko asennuksessa tiedostojärjestelmää (fat32=>NTFS)?
W2000 voi mielestäni asentaa myös W98 päälle, varmaan riippuu levystä.
Valitettavan huono ohjeeni on, että formatoit koko levyn ja aloitat homman alusta. Eli ihan 98-buutilla, missä on cd-rom-tuki.
Rekisteri on kuitenkin täynnä 98n ohjelmien asennustiedostojen jämiä, eli suosittelen asennusta puhtaalta pöydältä, jos kerran ohjelmalevyt löytyvät.
Joku antaa varmaan paremmat vinkit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2345606NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1365140Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku284908Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1282173- 4041857
Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova511763HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a951715Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann181702- 951428
Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3921378