98 ei jaksanut enää käynnistyä, puuttuu jokin dll. Sain kuitenkin koneen syömään 2000 pro:n, jonka luulin menevän 98:n päälle eli olisi vain yksi, win 2000.
Mutta.
Koneessa oli monta ohjelmaa 98:n ajalta, joita 2000:n "lisää poista sovellus" ei löydä. Eikä niissä ole omaa unistallia.
Miten nuo ohjelmat saa pois turvallisesti?
Ja miten saisi 98:n poistettua "alta pois" ,koska kyllä se vie kovolta tilaa? Ehkä aiheuttaa häikkää kun asentelen samoja ohjelmia uudelleen 2000:een.
Jos toiseenkaan saisin vastauksen, olen kiitollinen.
98 ja 2000 yhtaikaa
toinen pois miten?
1
369
Vastaukset
Vaihdoitko asennuksessa tiedostojärjestelmää (fat32=>NTFS)?
W2000 voi mielestäni asentaa myös W98 päälle, varmaan riippuu levystä.
Valitettavan huono ohjeeni on, että formatoit koko levyn ja aloitat homman alusta. Eli ihan 98-buutilla, missä on cd-rom-tuki.
Rekisteri on kuitenkin täynnä 98n ohjelmien asennustiedostojen jämiä, eli suosittelen asennusta puhtaalta pöydältä, jos kerran ohjelmalevyt löytyvät.
Joku antaa varmaan paremmat vinkit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa575114Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2543562Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2833446Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot362883Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär2982666Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun571950Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi2911899En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1431829Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm321432- 1201185