98 ei jaksanut enää käynnistyä, puuttuu jokin dll. Sain kuitenkin koneen syömään 2000 pro:n, jonka luulin menevän 98:n päälle eli olisi vain yksi, win 2000.
Mutta.
Koneessa oli monta ohjelmaa 98:n ajalta, joita 2000:n "lisää poista sovellus" ei löydä. Eikä niissä ole omaa unistallia.
Miten nuo ohjelmat saa pois turvallisesti?
Ja miten saisi 98:n poistettua "alta pois" ,koska kyllä se vie kovolta tilaa? Ehkä aiheuttaa häikkää kun asentelen samoja ohjelmia uudelleen 2000:een.
Jos toiseenkaan saisin vastauksen, olen kiitollinen.
98 ja 2000 yhtaikaa
toinen pois miten?
1
367
Vastaukset
Vaihdoitko asennuksessa tiedostojärjestelmää (fat32=>NTFS)?
W2000 voi mielestäni asentaa myös W98 päälle, varmaan riippuu levystä.
Valitettavan huono ohjeeni on, että formatoit koko levyn ja aloitat homman alusta. Eli ihan 98-buutilla, missä on cd-rom-tuki.
Rekisteri on kuitenkin täynnä 98n ohjelmien asennustiedostojen jämiä, eli suosittelen asennusta puhtaalta pöydältä, jos kerran ohjelmalevyt löytyvät.
Joku antaa varmaan paremmat vinkit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17610722Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8510199Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325639Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784468Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1272950- 1712945
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381746Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981338Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61190Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161114