Persuherraksi pyrkivä, kansanedustajaehdokas Halla-aho on ottanut kantaa yhteen jos toiseenkin yksityiskohtaan maahanmuuttajien käytöksessä, tavoissa, kulttuurissa jopa pukeutumisessa. Suomen Sisun kannattajana hän luultavasti ihailee suomalaisia kansallisasuja. Mutta miten suhtautua suomalaisittain pukeutuvaan maahanmuuttajaan?
Pitäisikö afrikkalaisperäisten maahanmuuttajien pitäytyä heimoasuissaan, eikä yrittää sulautua kantaväestöön pukeutumalla valkoisten muotiin? Onko perussuomalaisilla virallista kantaa tästä kysymyksestä?
Halla-aho on ollut huomaavinaan, että kun musta mies yrittää olla kuin suomalainen, yleisvaikutelma on korni. Älkää antako ao.linkin hymistelyn hämätä. Halla-ahon perimmäisenä tarkoituksena on tehdä pilaa (lempeästi?) ”herrojen kastiin” nousseen maahanmuuttajan kustannuksella. Aikaisemmin linkin kuvassa esiintyvälle henkilölle oli suositus krakasolmun solmimisen opettelemisesta. Nyt Halla-aho sen näköjään jostain syystä poistanut.
http://jussi.halla-aho.com/huippuosaamista.html
Tällaisetko perinteisempiin asuihin pukeutuneet afrikkalaisherrat olisivat paremmin Halla-ahon makuun?
Africastyles:
http://www.africastyles.com/images/m-elegant/mee-1280l-new.jpg
http://www.cosmoworlds.com/Graphics/europe_style_portal/nokia_cape_town_fashion_week-01.jpg
Halla-aho tapakouluttaa
maahanmuuttajia
2
686
Vastaukset
- kirjoitustasi
Ilmeisesti sinulta on jäänyt pointti huomaamatta Halla-ahon kirjoituksista. Tai jos kirjoituksesi oli tarkoitettu vitsiksi, niin se oli hyvin huono.
- kommentoin
Hyvä kirjoitus, nostaa persupalstan Halla-ahon vieraskirjan tasolle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091257
Taas puukotus yläristillä!
Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!38995Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin
Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka41905- 102888
Ihana juhannusperinne
Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa46717Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...56708Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella
Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r78669Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa
Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s65641- 34606
- 57587