Seppo Tiitinen

Onko eduskunnan pääsihteeri SeppoTiitinen homo?
Poikamies, oopperan ja baletin ystävä etc.
243646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Et ansaitsisi edes vaustausta...niiiiiin stereotypiaa täynnä oli kysymyksesi.

Mutta ennen vastausta sinulle kysymys: oletko sinä hetero?

Äänestä

toisin elämässään toimivia? Vaara! Ohnan Sillanpää ja se toinekin juontaja, tanssija, yms. ja n. 0,001 prossaa maamme kansasta saastuneita!

Äänestä

Sori Arrrgh,jos herkkä nirppanokkahomo pissi pöksyihinsä. Minä olen bear.

Äänestä

ohella myös muuta ajateltavaa, mikäs sen parempaa kuin taidelajien seuraaminen.

Oliko viestin tarkoitus nimittää Tiitistä erilaiseksi sukupuolisen suuntautuneisuuden mukaan - kenties saattaa huonoon huutoon.

Äänestä
  • Tiitinen junailee ja sooloilee eduskunnassa aivan tolkuttomasti rahaa kaikenlaiseen röystäilyyn. On Lipposen kanssa samaa suuntaa edustava, rahaa, rahaa, miten paljon rahaa voikaan tuhltaja ja Lippospaavo pyytää lisää rahaa, Tiitinen esittää lisää rahaa Lipposelle. Näin se menee.

    Äänestä

  • veronmaksaja kirjoitti:

    Tiitinen junailee ja sooloilee eduskunnassa aivan tolkuttomasti rahaa kaikenlaiseen röystäilyyn. On Lipposen kanssa samaa suuntaa edustava, rahaa, rahaa, miten paljon rahaa voikaan tuhltaja ja Lippospaavo pyytää lisää rahaa, Tiitinen esittää lisää rahaa Lipposelle. Näin se menee.

    Pekka Haavisto tuli sentään reilusti Linnan kekkereille aviomiehensä kera, mutta homo Tiitinen luimisteli yksin.

    Äänestä

  • 187 kirjoitti:

    Pekka Haavisto tuli sentään reilusti Linnan kekkereille aviomiehensä kera, mutta homo Tiitinen luimisteli yksin.

    sanoi, että umpihomo se on, muttei voi tietää kun aina oli verhot kiinni.

    Äänestä

Kauan tästä on puhuttu totena, mutta en tiedä.
Varmaksi on väitetty, mutta enpä tiedä.

Äänestä

Joo ja nyt se saatanan homo on sössinyt eduskunnan satavuotispippalot.

Äänestä
  • Olen yrittänyt löytää tietoa kyseisestä ihmisestä, mutta jotekin kaikki tuntuu niin ristiriitaiselta ja salaperäiseltä. Esimerkiksi Tiitisen tapa vastata ja kommentoida on hyvin pelkistetty ja omalaatuinen. Hän ei sano mitään liikaa eikä liian vähän.

    Tekeekö Tiitisestä homon se tosiasia, ettei hän ole naimisissa? Onko kenelläkään vedenpitäviä todisteita mm. siitä, onko häntä koskaan nähty naisten seurassa, keiden kanssa on istunut ravintoloissa, millaiset perhetaustat hänellä on? Onko hänellä sisaruksia?

    Voi olla mahdollista, että häne ei ole ollut naimisissa siksi, että elämäntyyli ja kiireet ovat vienyt aikaa... En oikein tiedä. Olisiko jollakulla jotain tositietoa, onko Tiitinen puhunut mahdollisesta homoudestaan tms.?

    Äänestä

Jospa meidän täytyy odottaa, että Tiitinen kuolee, jolloin parkuva elämänkumppani tulee esiin, kuten Toivasen tapauksessa.

Äänestä

No mitä v...ua se sulle kuuluu

Äänestä

Niin onko hän homo? Miksi ei jää eläkkeelle vaikka ikää jo 67v ja huonossa kunnossa?

Äänestä

Hämmästelen suuresti ihmisten sivistymättömyyttä, täällä suomessa. Miksi hänen seksuaalinen suuntautumisensa pitäisi olla julkisesti tiedossa? Jokaisella on oikeus elää omaa elämäänsä, kuten parhaaksi näkee, ja sänkykamarin tapahtumat ovat mielestäni yksityisiä. Onko kysymyksen laatija mahdollisti kiinnostunut hänestä, vai mihin tällä pyritään? Kateus lienee syynä, moiseen kirjoitteluun? Seppo Tiitinen ei ole antanut mitään aihetta negatiiviseen kirjoitteluun, joten kaikkea hyvää hänen elämäänsä. -KS

Äänestä
  • Supossa vaikuttanut hemmo, mites tää uus misu hoitaa turvallisuuden arkaadia kukkulalla, jos ei ole kokemusta supon touhusta?

    Äänestä

Tiitisellä on lista, mutta ei kunnon kiveksiä.

Äänestä

Ei savua ilman tulta.

Äänestä
  • Melkoisen vaikea nähdä Seppo Tiitistä transuna.
    Tyypillinen "savolais-ukko" .

    Äänestä

Ylläoleva kirjoittelu enimmältään osoittaa miksi Suomessa poliitikot saavat hääräillä suuressa määrin kansasta laajemmin välittämättä.

Äänestä

Jos olisi homo, yrittäisin pokaa hänet . Aivan ihana ja komea mies.

Äänestä

Oli oopperan touhuissa mukana.Mitä se kertoo....Junaili miljoonien tuet oopperalle eduskunnan juhlavuonna yhdessä kaverinsa Lipposen kanssa..
Näkee "miehestä" ,että kuuluu haavistolaisiin.
Kekknen valitsi kepulistina Supon johtoon hyvin nuorena. Joutui lähtemään suposta ja piti saada hyvä virka.Niin hänestä tuli eduskunnan pääsihteeri.

Äänestä

Minulla ei ole muuta näyttöä/kuultua, kuin hänen entinen naapurinsa. Hän sanoi että on UMPIHOMO, mutta kuten sanoin, en muuta tiedä, joten voi hyvin olla aiheeton kommentti, tosin oli mielestäni luotettava henkilö tämä tiedottaja.

Äänestä

Kyllä hän on homo, mutta mitä merkitystä sillä on? Fiksu ja erinomainen pääsihteeri, hyviä eläkevuosia Sepolle.

Äänestä

Taitaa olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HLB kirjoitti:

Onko eduskunnan pääsihteeri SeppoTiitinen homo?
Poikamies, oopperan ja baletin ystävä etc.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu