Takseja on liian vähän, eikä sille asialle mitään liene tehtävissä.
Pitäisi voida suorittaa kännissäajokortti tai pikkukännissäajokortti. Käveleminen olisi tietysti terveellistä, mutta kuitenkin.
Kysyntää on, maksuvalmiutta on, autoja ei ole.
15
1617
Vastaukset
- Mulla oikee Hååkkan
Voiko paremmin sanoo tuu jo kaapista ulos.
- Mitä sä täällä hillut
Esitä faktaa miksi et saa autoa ? onko sulla liian
iso perse vai?- Nimetön
Terv.
Per - asiallinen vastaus
Nimetön kirjoitti:
Terv.
Perperjantai yöllä ajoin keskustan tolpilta asiakkaita ja pisin jonotusaika oli 40 min.
muutenkin oli ilo kuunella kuinka asiakkaat ymmärsivät että on kiire, ja jo alkuillasta olivat varautuneet jonoihin joissa ei niin kauaa mennyt kuin olivat aavistelleet.
kiitos kaikille asiakkaille jotka olette olleet kyydissäni parina viime viikonloppuna, yhtään "hanna karttusta" tai "persaukkoa" ei kohdalle osunut! - yksi lainaus
asiallinen vastaus kirjoitti:
perjantai yöllä ajoin keskustan tolpilta asiakkaita ja pisin jonotusaika oli 40 min.
muutenkin oli ilo kuunella kuinka asiakkaat ymmärsivät että on kiire, ja jo alkuillasta olivat varautuneet jonoihin joissa ei niin kauaa mennyt kuin olivat aavistelleet.
kiitos kaikille asiakkaille jotka olette olleet kyydissäni parina viime viikonloppuna, yhtään "hanna karttusta" tai "persaukkoa" ei kohdalle osunut!Tyytymättömyys antaa perehtyneisyyden vaikutelman.
Miten joku voi olla tuollainen kuin .Pers Aukko! - Nimetön
yksi lainaus kirjoitti:
Tyytymättömyys antaa perehtyneisyyden vaikutelman.
Miten joku voi olla tuollainen kuin .Pers Aukko!Terv
Per - siinä oivat
Nimetön kirjoitti:
Terv
PerMaailman parantajat.
- hyvä asiakas
Nimetön kirjoitti:
Terv
Perettä jonotit samana iltana, ravintolaan, vessaan, baaritiskille? Otitko aikaa ? lisätäisiinkö myös näitä, esim. pikkujouluviikonlopuiksi 22-04 ?
- riittää
Nimetön kirjoitti:
Terv
Permielipidepalstoille. näitä hanna karttusen ja persaukon tapaisia kaikesta kitisijöitä on lehtien mielipidepalstoilla suurin osa. hannakin kitisee todella monessa suomi 24 keskusteluissa joka asiasta, mikään ei tunnu missään asiassa olevan niinkuin hän haluaa. onneksi tuttavapiirissäni ei tuollaisia marmattajia ole!
- nuija ottaa
Nimetön kirjoitti:
Terv
Pervakavasti jonkun "säännölisesti" kerran vuodessa pikkujouluaikaan käyttävän nimettömät tunteenpurkaukset lehden mielipideosastolla...?
- On valittanut
nuija ottaa kirjoitti:
vakavasti jonkun "säännölisesti" kerran vuodessa pikkujouluaikaan käyttävän nimettömät tunteenpurkaukset lehden mielipideosastolla...?
Koko syksyn
- Nimetön
nuija ottaa kirjoitti:
vakavasti jonkun "säännölisesti" kerran vuodessa pikkujouluaikaan käyttävän nimettömät tunteenpurkaukset lehden mielipideosastolla...?
Se olisi kaaos, jos koko julkinen liikenne olisi taksien varassa.
Per - per saukon nimimerkillä
Nimetön kirjoitti:
Se olisi kaaos, jos koko julkinen liikenne olisi taksien varassa.
PerJuttua löysin myös sukulais pojan "Janis Petke"
vai oliko se penis jatke .Samaa sukua pers aukon kanssa.
- kyseskelijä
Mekin kysymme: Missä ovat ne asialliset asiakkaat? Tuppaa meneen vaan vaikeemmaksi löytää niitä KUNNOLLISIA maksavia asiakkaita?
Pers aukolle tiedoksi: TAKSIT VÄHENEVÄT ENTISESTÄÄNKIN, JOS EMME ENÄÄ SAA TYÖPAIKOLLAMME TYÖRAUHAA!!!!!!!
Taksin kuljettaminen yövuoroissa alkaa olemaan työn tekemistä hengenmenon uhallakin! Kuka enää viitsii teitä kuskata? Tuolla taksalla? Halvasta hinnasta ei kannata riskeerata! Puukko, nyrkki, mono ja mikä milloinkin heiluu asiakkaiden toimesta jo liian usein!
Kuka kohta enää ajaa? Kuskit on katoava luonnonvara, ainakin stadissa.
Nykynuorten "vapaa kasvatus" alkaa puremaan!- Nimetön
Hyvää Joulua!
Per (siis ei Pers)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1622569Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658