Takseja on liian vähän, eikä sille asialle mitään liene tehtävissä.
Pitäisi voida suorittaa kännissäajokortti tai pikkukännissäajokortti. Käveleminen olisi tietysti terveellistä, mutta kuitenkin.
Kysyntää on, maksuvalmiutta on, autoja ei ole.
15
1593
Vastaukset
- Mulla oikee Hååkkan
Voiko paremmin sanoo tuu jo kaapista ulos.
- Mitä sä täällä hillut
Esitä faktaa miksi et saa autoa ? onko sulla liian
iso perse vai?- Nimetön
Terv.
Per - asiallinen vastaus
Nimetön kirjoitti:
Terv.
Perperjantai yöllä ajoin keskustan tolpilta asiakkaita ja pisin jonotusaika oli 40 min.
muutenkin oli ilo kuunella kuinka asiakkaat ymmärsivät että on kiire, ja jo alkuillasta olivat varautuneet jonoihin joissa ei niin kauaa mennyt kuin olivat aavistelleet.
kiitos kaikille asiakkaille jotka olette olleet kyydissäni parina viime viikonloppuna, yhtään "hanna karttusta" tai "persaukkoa" ei kohdalle osunut! - yksi lainaus
asiallinen vastaus kirjoitti:
perjantai yöllä ajoin keskustan tolpilta asiakkaita ja pisin jonotusaika oli 40 min.
muutenkin oli ilo kuunella kuinka asiakkaat ymmärsivät että on kiire, ja jo alkuillasta olivat varautuneet jonoihin joissa ei niin kauaa mennyt kuin olivat aavistelleet.
kiitos kaikille asiakkaille jotka olette olleet kyydissäni parina viime viikonloppuna, yhtään "hanna karttusta" tai "persaukkoa" ei kohdalle osunut!Tyytymättömyys antaa perehtyneisyyden vaikutelman.
Miten joku voi olla tuollainen kuin .Pers Aukko! - Nimetön
yksi lainaus kirjoitti:
Tyytymättömyys antaa perehtyneisyyden vaikutelman.
Miten joku voi olla tuollainen kuin .Pers Aukko!Terv
Per - siinä oivat
Nimetön kirjoitti:
Terv
PerMaailman parantajat.
- hyvä asiakas
Nimetön kirjoitti:
Terv
Perettä jonotit samana iltana, ravintolaan, vessaan, baaritiskille? Otitko aikaa ? lisätäisiinkö myös näitä, esim. pikkujouluviikonlopuiksi 22-04 ?
- riittää
Nimetön kirjoitti:
Terv
Permielipidepalstoille. näitä hanna karttusen ja persaukon tapaisia kaikesta kitisijöitä on lehtien mielipidepalstoilla suurin osa. hannakin kitisee todella monessa suomi 24 keskusteluissa joka asiasta, mikään ei tunnu missään asiassa olevan niinkuin hän haluaa. onneksi tuttavapiirissäni ei tuollaisia marmattajia ole!
- nuija ottaa
Nimetön kirjoitti:
Terv
Pervakavasti jonkun "säännölisesti" kerran vuodessa pikkujouluaikaan käyttävän nimettömät tunteenpurkaukset lehden mielipideosastolla...?
- On valittanut
nuija ottaa kirjoitti:
vakavasti jonkun "säännölisesti" kerran vuodessa pikkujouluaikaan käyttävän nimettömät tunteenpurkaukset lehden mielipideosastolla...?
Koko syksyn
- Nimetön
nuija ottaa kirjoitti:
vakavasti jonkun "säännölisesti" kerran vuodessa pikkujouluaikaan käyttävän nimettömät tunteenpurkaukset lehden mielipideosastolla...?
Se olisi kaaos, jos koko julkinen liikenne olisi taksien varassa.
Per - per saukon nimimerkillä
Nimetön kirjoitti:
Se olisi kaaos, jos koko julkinen liikenne olisi taksien varassa.
PerJuttua löysin myös sukulais pojan "Janis Petke"
vai oliko se penis jatke .Samaa sukua pers aukon kanssa.
- kyseskelijä
Mekin kysymme: Missä ovat ne asialliset asiakkaat? Tuppaa meneen vaan vaikeemmaksi löytää niitä KUNNOLLISIA maksavia asiakkaita?
Pers aukolle tiedoksi: TAKSIT VÄHENEVÄT ENTISESTÄÄNKIN, JOS EMME ENÄÄ SAA TYÖPAIKOLLAMME TYÖRAUHAA!!!!!!!
Taksin kuljettaminen yövuoroissa alkaa olemaan työn tekemistä hengenmenon uhallakin! Kuka enää viitsii teitä kuskata? Tuolla taksalla? Halvasta hinnasta ei kannata riskeerata! Puukko, nyrkki, mono ja mikä milloinkin heiluu asiakkaiden toimesta jo liian usein!
Kuka kohta enää ajaa? Kuskit on katoava luonnonvara, ainakin stadissa.
Nykynuorten "vapaa kasvatus" alkaa puremaan!- Nimetön
Hyvää Joulua!
Per (siis ei Pers)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399097Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737784Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605408William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542292Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62069Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821698Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191646Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921381Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4341310Stefusika räkättää
kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä801186