Täällä joku hehkuttaa kypällä jotta se onkin huuhaata: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4500000000000198&posting=22000000021773835
On se kummallista miksi pitää väittää toista mitä lääkärit sanoo! Onko jollakin aikuisten oikeesti tietoa miten tuo asia nyt on?
On se kummallista miksi pitää väittää toista mitä lääkärit sanoo! Onko jollakin aikuisten oikeesti tietoa miten tuo asia nyt on?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ehei, ei ystävä hyvä, kaikki lääkärin antamat diagnoosit ole oikeaan osuneita, älä unta näekkään. Ei lääkäri mikään kaikkivoipa ja kaikki tietävä ole.
Fibromyalgiaksi on luokiteltu paljon oireyhtymiä, millä ei ole oikeasti mitään tekoa fibromyalgian kanssa. Se on ja diagnosoidaan pääsääntöisesti kipupisteiden ja kivun määrän kautta.
ja noita kipupisteiden kipeytymisiä kun aiheuttaa moni muukin onglema kin fibromyalgia.
Ja saman aikaisesti moni fibromyalgikko on vailla oikeaa diagnoosia. Ei se diagnoosiasia ole noin mustavalkoinen.
Kukaan ei tiedä, mikä se tauti on oikeesti.
Eikä meitä sairastuneita edes tutkita mitenkään. Tyrkytetään vaan kipu- ja masennuslääkkeitä. Se on bisnestä se.