Kaikki Malmille valtaamaan kokous! Toimitte oikealla hetkellä... Tiedätte mitä tarkoitan.
Suuri persusota julistetaan
5
310
Vastaukset
- kyllästynyt
Sormo, lopeta
- joukkue...
soluttautuu kaikkiin luottamustoimiin :)
- Eipäs kannata hosua
Mikäli tauti leviää lännemmäs, voimmehan tehdäkkin jotain. Malmin mannetkos ne ovat persuja vai ne Somalit, joita oli kuvissakin.
Tarkoituksenahan onkin tehdä Malmista KPS:n käsikassara.- ja minkä ihmeen
kps.n Mikä tuo kps on , vai onko se lyhenne jostain KÄDEN paras seurasta, vai koplan porukka on spesiaali, vai mikä on kps?
- usko tai älä
ja minkä ihmeen kirjoitti:
kps.n Mikä tuo kps on , vai onko se lyhenne jostain KÄDEN paras seurasta, vai koplan porukka on spesiaali, vai mikä on kps?
Kädeä ei kuulemma huolittu tähän salaseuraan.Onkohan liian "näkyvä" mies.
Kontulan perussuomalaisten yhdistys - sala
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4346163- 875470
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514467- 543996
- 783961
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33616SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933549Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213274Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713251- 432309