No nyt tuli edellinen viestiketju kyllä ihan väärään osoitteeseen.
Volvo on Ford-konsernin nimeämä turvallisuuskehitystyön veturi ja turvallisuusinnovaatioiden edelläkävijä.
Ja etumatka muihin on p i t k ä.
Ford-osio on toisaalla
5
383
Vastaukset
- Volvo myynnissä
Tuoreen uutisen mukaan Ford ei sulje enää pois Volvonkaan myyntiä joten kiva nähdä minkä Kian tai Almeran keulaan seuraavaksi ruuvataan Volvon maski.
- Turvallisuusinsinööri
Autoteollisuuden keskittyminen muutamille jättiorganisaatioille on luontainen kehitys valtavien tuotekehitysprojektien kustannusten kattamiseksi.
Isot organisaatiot antavat mahdollisuuden pysyä merkkinä hengissä. Ruotsin ja muiden pienten toimijoiden autoteollisuus ei pärjää yksin.
Ei olisi välttämättä huono kehitys vaikka Volvo liittyisi japanilaiseen tai saksalaiseen autoteollisuuteen...jenkeillä on mittavat ongelmat yhteiskuntansa ja kilpailukykynsä kanssa... - asia on niin
Turvallisuusinsinööri kirjoitti:
Autoteollisuuden keskittyminen muutamille jättiorganisaatioille on luontainen kehitys valtavien tuotekehitysprojektien kustannusten kattamiseksi.
Isot organisaatiot antavat mahdollisuuden pysyä merkkinä hengissä. Ruotsin ja muiden pienten toimijoiden autoteollisuus ei pärjää yksin.
Ei olisi välttämättä huono kehitys vaikka Volvo liittyisi japanilaiseen tai saksalaiseen autoteollisuuteen...jenkeillä on mittavat ongelmat yhteiskuntansa ja kilpailukykynsä kanssa...Ettei volvoo japsit huoli.siinä ei inssit nukkuis vuoteen silmällistäkään,ku pitäis saada volvosta edes jotenkin luotettava auto.
- on valtaa
asia on niin kirjoitti:
Ettei volvoo japsit huoli.siinä ei inssit nukkuis vuoteen silmällistäkään,ku pitäis saada volvosta edes jotenkin luotettava auto.
Tuo heppu se tietää, miten asiat on. Hyvä, että se jaksaa vaativan raketti-insinöörin työnsä ohessa kuitenkin kirjoittaa tänne.
- ne on
asia on niin kirjoitti:
Ettei volvoo japsit huoli.siinä ei inssit nukkuis vuoteen silmällistäkään,ku pitäis saada volvosta edes jotenkin luotettava auto.
juuri Jaaappanilaiset kun ei nuku vaan teke töitä ympäri kellon ja vuoden ei eurooppalaiset joilla on työajat.
Ai miksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399126Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737846Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605503William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542316Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62076Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821717Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191659Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921396Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4391332Stefusika räkättää
kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä801199