IPU=rehellisten puolue

Muuan suomalainen

Jokainen joka lukee IPU:n kannanot ja ohjelmat havaitsee IPUN ajavan oikeudenmukaisuutta, tasa-arvoa ja Suomen kansan kokonaisetua. Kun kansalaiset tulevat tuntemaan tosiasiat, paljastuvat rahavallan lakeijapuolueiden valheet. Toivottavasti jo ensi maaliskuun eduskuntavaaleissa EU-vallan tukijoiden, Keskustan, Kokoomuksen ja Sdp:n kannatus laskee ja IPU nousee eduskuntaan.

4

295

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uzi-Jussi

      Olet sitten oikein havainnut sen.. jaa-a..

    • KaukoLaihanen

      Sanotaan rehellisyyden perivän maan. Näin tulee käymään myös suomalaisessa politiikassa.
      Kansaa huijattiin Euroopan Unioniin monilla täysin tietoisilla valheilla. Yksi näistä oli lupaus halvemmasta ruoasta. - Käydessäni tänään ruokaostoksilla, minulle tarjoutui lyhyt rupatteluhetki erään eläkeläisrouvan ja kaupan kassaneidin kanssa.
      Eläkeläisrouva avasi keskustelun moittimalla EU:ta suuresta huijauksesta elintarvikkeiden halpenemisesta. Hän sanoi nimenomaan ruokaostoksiin hupenevan suuri osa hänen yhä ostovoimaltaan laskevasta pienestä eläkkeestään.
      Olin hänen kanssaan asioista samaa mieltä.

      Kaupan kassaneiti todisti kiukkuisen oloisena asian olevan juuri niin, kun kuuli meidän em. keskustelun ja kertoi siitä esimerkin.- Hän ilmoitti pienen jugurttipurkin maksaneen itsenäisen Suomen aikaan 45 penniä, mutta nyt sama purkki maksaakin 45 centtiä eli purkin hinta on kuusinkertaistunut. Palkat ja eläkkeet eivät ole kuusinkertaistuneet.

      ITSENÄISYYSPUOLUE yrittää voimavarojensa mukaan tuoda rehellisesti totuutta esiin myöskin elintarvikkeiden hintojen osalta.- EU-puolueet eivät tätäkään asiaa uskalla kansalaisille kertoa, koska koko niiden EU-hanke perustuu petoksiin ja valheisiin.

      • Joka tollokin

        tajuaa, että jos hinnat olisivat 6-kertaistuneet 1.1.2002, niin maan talous olisi mennyt nurin. Mutta jatkakaa vaan idioottimaisella paisuttelulinjallanne, niin ei teitä kukaan (järkevä) usko.

        Ps. Hakalehdon maine on jo kauan sitten täysin mennyt akateemisissa piireissä; on yleinen vitsailun aihe kahvitauoilla. Sama kohtalo Karhulla, ainakin Tampereen yliopistolla.


      • lapsellinen
        Joka tollokin kirjoitti:

        tajuaa, että jos hinnat olisivat 6-kertaistuneet 1.1.2002, niin maan talous olisi mennyt nurin. Mutta jatkakaa vaan idioottimaisella paisuttelulinjallanne, niin ei teitä kukaan (järkevä) usko.

        Ps. Hakalehdon maine on jo kauan sitten täysin mennyt akateemisissa piireissä; on yleinen vitsailun aihe kahvitauoilla. Sama kohtalo Karhulla, ainakin Tampereen yliopistolla.

        Luuletko tosissasi,että noilla akateemisilla sadunkertojilla ja valehtelijoilla kokonaisuutena on kansan luottamus kaiken tämän jälkeen? Itse lopetin opiskelun yliopistossa,koska huomasin koko hoidon perustuvan keinotteluun ja valehteluun,oman hännän nostamiseen muiden kustannuksella.Sama eliittipuolueilla,ne pönkittävät valtaansa kaikin kujein,varastavat ihmisten rahat,keräävät hölmöt tukemaan piehtarointia häveliäisyyteen vetoamalla.Hyvä esimerkki niiden touhusta on itsenäisyyspäivän vietto ja kunniamerkkien ja titteleiden jakaminen itselleen ja kannattajilleen.Tämä kehdataan tehdä,vaikka ne ovat hävittäneet itsenäisyyden ja samalla demokratian maastamme.Nyt saksa,ranska ja englanti päättävät asioistamme,ja me vain tottelemme näitä direktiivejä sokeasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      83
      5114
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      73
      4678
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2997
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      85
      2924
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2414
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      60
      2034
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      22
      1805
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      113
      1425
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1318
    Aihe