Sauli pudottaa Tanjan eduskunnasta

Toivoa täytyy, että Sauli pudottaa Tanjan eduskunnasta kun Uudenmaan ääniä jaetaan... päästäisi eroon tuosta reittä pitkin kiipevästä pyrkyristä.
5271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei kait se ollut Olli, joka tuomittiin journalisti Pietilää vastaan kohdistuneista murhauhkauksista?

Äänestä

Toivomuksesi, että Sauli Niinistö ammentaa äänestäjänsä samasta äänestäjäkunnasta kuin Tanja Saarelakin on mielenkiintoinen.

Kokoomuslaiset saattavat loukkaantua moisesta arviosta ja erityisesti vihjauksestasi, että Sauli Niinistö on reittiä pitkin kiipeävä pyrkyri.

Äänestä

Toivoa täytyy, että Tanja pudottaa Saulin eduskunnasta kun Uudenmaan ääniä jaetaan... päästäisi eroon tuosta reittä pitkin kiipevästä pyrkyristä

Äänestä

... tuo samainen Sauli oli se, joka oli siellä Tanjan reisillä. Olivatko oikein kihloissa? Sitten Sauli sai kenkää vai saiko Tanja?

Sauli taisi lähteä vaalien avulla kostamaan entiselle tyttöystävälleen. Kansa kyllä vaaleissa osaa tämän asian ratkaista.

Äänestä

kun epäjumala heivattiin,me naiset pidämme huolen että tanja saa paljo ääniä,ei me äijiä äänestetä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uusimaa kirjoitti:

Toivoa täytyy, että Sauli pudottaa Tanjan eduskunnasta kun Uudenmaan ääniä jaetaan... päästäisi eroon tuosta reittä pitkin kiipevästä pyrkyristä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu