Viikkoja reilu 36 kotona ollaan ja äitipoliklinikalla tänään käyty. Paikat oli auki jo 5 cm ja kanavaa ei enää jäljellä. Jänskättää että kauvonko joutuu vielä kärvistelee että pääsee tositoimeen??? onko kokemuksia... kaksosia odotan.
römpsä auki jo 5 cm
4
1097
Vastaukset
- ......
siis 5cm auki ja ne lähetti sut kotiin vai?
- välttämättä, että
synnytys käynnistyisi muutamaan päivään. Jos siellä on ehjät kalvot,niin tulehdusvaaraakaan ei ole. Kaksosodottajilla on hiukan erilainen tuo avautumispuoli muutenkin -siellä on tuplasti painoa!
- mama kertaa kolme
kyllä kotona yhä ollaan ja juu viisi senttiä auki jo oli paikat.. ja vauvan pää tuntuu ku alakerras kopeloi... Onhan tuo mietityttänyt itseä myös ku ensimmäistä oli tekemässä niin noilla sentteillä oli jo tosi toimet menossa.. ehkä se nyt on helpompaa ku valmiiksi näin "kypsää" tavaraa.. Onhan tuo nyt ollut paljon kipeämpi toosa ja alavatsa että jospa sitä pääsis ennen joulua tositoimeen..
- mama kertaa 3
välttämättä, että kirjoitti:
synnytys käynnistyisi muutamaan päivään. Jos siellä on ehjät kalvot,niin tulehdusvaaraakaan ei ole. Kaksosodottajilla on hiukan erilainen tuo avautumispuoli muutenkin -siellä on tuplasti painoa!
jo kuusi kiloa pelkästään jo vauvoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p545666Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "732782Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella182000No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol401885Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1601815- 181771
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5152881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191161Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy811141Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah66965