lordit menee linnaan ilman maskeerausta. lue uusimmat tiedot seiska-lehdestä. heti!
jep jep
6
353
Vastaukset
- +^LordiFan^+
No ei todellakaan mene!
Katsotaan huomenna linnanjuhlat, että kumpi on oikeassa.
Nimittäin Seiska on AINA ja IKUISESTI surkea juorulehti, joka valehtelee.
Muistat kai tapauksen, kun 7 päivää julkaisi Tomi Putaansuun kuvan ilman maskia?
Lordi ei olisi niin tyhmä, että pilaisi koko uransa yksien juhlien takia.
En halua edes lukea koko juttua, koska kuulin jo pari kuukautta sitten, että Tomi Putaansuu oli itse sanonut, että he menisivät maskeissa tai eivät ollenkaan. Se on hyvä asenne! \,,/- linnaan menee
ja ilman naamareita, koska Putaansuu on tiukasti markkinamiesten talutusnuorassa, ja nämä taas eivät halua tässä vaiheessa minkäänlaista ylimääräistä hässäkkää valtiovallan kanssa. Pianhan ovat euroviisutkin, ja siksi Putaansuu on kilttiä poikaa - vaikka teille veristä huttuaan syöttääkin.
Loorti on nöyrä rahan renkipoika, ja laulaa niitä lauluja jota Massa käskee. Ette vain tajua tällaista, kuten sitäkään, että koko rockn' roll on markkinamiesten känsäisellä kädellä ohjattua tajunnanvirtaa, jolla teidänkin pienet pollat pyörivät.
Huomenna näette minun olleen oikeassa, ja näette myös Putaansuun kävelevän ihan kiltisti itsenäisyyspäivän vastaanotolle, ja vatkaavan kättä Haloskan kanssa. Joten ei siitä sen enempää.
- Usko pois
Lordia ei nähdä jonossa kättelemässä muumimammaa ja hemulia. Kun juhlat alkaa, niin jossakin vaiheessa jossain nurkassa alkaa savukone savuamaan. Pian kajahtaakin:"Hard rock, Hallelujah!". Bandi astuu näyttämölle. Eliitti liikuttuu, kun suomalainen laatutyö pääsee vauhtiin.
- +^Lordi Fan^+
Olette kaikki väärässä.
Turha luullakaan, että he hukkaisivat viidentoista vuoden työtänsä hukkaan noin vain.
Tomi Putaansuu itse sanoi, että ne ovat vain yhdet juhlat, ja jos he eivät sinne maskeissa pääse, niin olkoon.
Katsotaan vaan, mä en ala lyömään vetoa, mutta luulenpa vain, että olet väärässä!
Ei ne sinne tule. Tai jos tulee, niin maskeissa.
- Lady Awa
Luotan Mr.Lordin sanaan ettei aijo paljastaa kasvojaan ja että linnanjuhlat on kuitenki vaan yhet bileet. :) Samaa mieltä!
*************************************************
Ps.Otathan huomioon että Seiskassa ne jullkisjuorut ei KOSKAAN ole totta. Tai vähintäänkin muokattuja lehteä myyvään muotoon.- election
Linnaan kutsuttiin siis bändin jäseniä heidän omilla nimillään ei lordi bändiä joten heidän jääminen pois juhlista oli hyvinkin arvattavissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1173882SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763225Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.621816SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2181282Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171212Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee198966Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49755- 62696
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall18696Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6680