Joskus

keskustelin

kaverini kanssa luonteestani (olen siis leijona) ja kaverini kertoi pitävänsä minua hyvänä tyyppinä, iloisena ja hauskana itsepäisenä... Mutta toisaalta hän sanoi, että tuntuu etten ole kovin syvällinen. Että minuun on vaikea päästä käsiksi. Ja että hänestä myös tuntui, että olen ylivahva ja ikään kuin mikään ei vaikuttaisi minuun.

Ensin asia tuntui omituiselta korvaani, koska olen erittäin herkkä, kunnes tajusin että olen herkkä vain neljän seinän sisällä. En tuo tunteitani esille toisille ihmisille ja ei ihme jos minusta saa pinnallisen vaikutelman. Olen myös pohtinut edesmenneitä suhteitani ja huomannut, että kaikki kumppanini ovat olleet jonkin sortin pintaliitäjiä. Tarkemmin asiaa ajateltuna kärsin pahasta läheisyydenpelosta, vaikka en yksin viihdykään. Mutta en päästä ketään lähelleni kunnolla-fyysisesti kyllä, mutta henkinen tyhjyys minun ja kumppaneiden välillä on aina ollut olemassa.

Kuitenkin haluaisin jotain syvällisempää, mutta välttelen kaikkia syvällisiä keskusteluja. Oikeastaan ainoa ihminen, joka on päässyt lähelleni on äitini, mutta hän onkin minun elämäni tärkein ihminen. En tiedä, onko teillä muilla leijonilla samanlaista läheisyyden pelkoa. Olisi kiva kuulla.

5

865

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • no...

      sillä nyt ei ole mitään tekemistä horomerkin kanssa. Vastaus löytynee suhteestasi vanhempiisi. Jokin siellä on jäänyt "vajaaksi", niin yksinkertaista se on. Mutta voit kehittyä edelleen, joten mitään ei ole menetetty.

    • Myös leijona..
    • neferet

      Olen leijona olen huomannut saman itsestäni, eikä minulla ole mitenkään vajaaksi jääneet suhteet vanhempiini. Kyllä se horoskooppi jotain voi aiheuttaa..

    • jellona-70

      Minä myös yleensä huumorintajuinen ,iloinen ehkäpä joku voi pitää myös piinnallisena.Mutta kun pintaa raaputtaa niin kyllä sieltä löytyy myös ihminen joka tuntee,ajattelee,haluaa jutella myös syvällisiä.Valitettavan harvoin löytyy ihmisiä joiden kanssa voi keskustella kaikesta maan ja taivaan välillä.Kaipa meillä ihmisillä on tietty suojakilpi että jaksaisimme tässä kovassa maailmassa.Itse ainakin haluaisi olla mahdollisimman aito,oma itsensä ja hyväksyä omat heikkoutensa.Opittavaa on varmasti vielä paljon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      123
      1732
    2. NO NIIN !!!

      Totuus Ukrainan sodan todellisista ja oikeista juurisyistä alkaa nyt näköjään paljastua lopultakin. https://www.youtube
      NATO
      681
      1644
    3. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      88
      1467
    4. Palsta kysely..

      Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
      Sinkut
      165
      1343
    5. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      123
      1298
    6. Trumpin hallinto hiljentää mediaa USA:ssa

      Tuo paskahallinto on sananvapauden vihollinen, vaikka Vancen idiootilla oli otsaa syyttää eurooppalaisia sananvapauden p
      Maailman menoa
      322
      1294
    7. aivan mieletön ikävä

      paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
      Ikävä
      43
      1258
    8. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      25
      1195
    9. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1155
    10. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

      Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
      Ikävä
      61
      1142
    Aihe