Onko muut laittanu merkille että jos parikaa päivää ryyppää, nii toisena selvänä päivänä on syötävä kun hevonen! Ei tunnu olevan äärtä ei laitaa! Ilmeisesti sitä ei kännätessä tuu syötyy kuitenkaa niinku pitäs vaikka kuvittelee syöneensä niitä makkaraperunoita... Ja kaitpa siinä väsyyki kun vuorokaudet läpeesä valvoo. On muuten monta vuotta siitä kun edellisen kerran olin itsenäisyyspäivän alkaessa selvinpäin.
Yks itsenäisyyspäivä vielä sattu silleen että vaimo möi mulle pullollisen vettä 200 markalla!.. Mut se on hiukan pitempi juttu, kirjotan sen joskus tänne jos jaksan.
Jatkuva nälkä!
5
404
Vastaukset
- koko ajan nälkä ja jano
Fiksu muija sulla!
- että sillee
sen jälkeen ei sapuska maistunut,taidat olla vaan harrastelija näissä hommissa.
- Karjalan Sissi
aivan vastaantulija oon sinuun verrattuna. Mutta eipä se tuo alkoholi itsessään mulle aiheuta ongelmaa vaan ne jutut mitä teen sen vaikutuksen alaisena...
- calmato
Kuulostaa hyvältä tuo nälkä. Elimistö tietää, että sen pitää korvata alkoholin aiheuttamat vauriot, kalorivaje ja vitamiinipuutokset.
Omia ruokamielitekoja jopa kannattaa kuunnella, jos ne ovat vähänkin järkevän oloisia - monen tekee mieli ryyppäämisen jälkeen kunnon pihviä tai maksapihviä öljyssä kuullotettujen sipulirenkaiden kanssa, ruisleipää ja ateriajuomaksi piimää.
Moni raitis alkoholisti kuulemma on pitänyt mukanaan jotain pientä makeaa, kuten suklaapatukkaa. Sellaisen turvin on päästy monesta hankalasta hetkestä ohi alkuraittiuden aikana.- U-Ö
Ensimmäisien kuivattelukuukausien aikana silloin tällöin iski hillitön makeannälkä vaikka muutoin en ole makeansyöjä ollenkaan.
Pistelin välillä kokonaisia levyjä naamaan. Liittynee veren sokerin heilahteluihin sekä aivojen mielihyvätoimintoihin, kun se viinan tulo "yllättäen" loppui kokonaan.
Nyt kuivattelun edistyessä se suklaanhimo on hävinnyt melkein kokonaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1462479Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot96994- 64871
- 60733
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18667Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637