Hei arvostelijat!!

Pemo

En jaksa joka keskustelussa erikseen taistella/kinastella teidän tyhjäpäiden, taidetta arvostamattomien elämäntapaan tuijottavien imbesillien kanssa, joten antakaa nyt tulla tänne: Miksi Juice on muita taiteilijoita huonompi jos hän joi?
Miksi teidän täytyy kuollutta mollata?
Onko teillä alemmuuskompleksi, vai lapsena kireä pipo ja vähät lelut, vai vain yksinkertaisesti järki ei riitä???
ja minä lupaan kommentoida joka viestiin takaisin.

20

1480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Löysä pipo ja järkeä

      Totta puhut, täällä on kaiken maailman puliveivareita ja kuten sanoit, tyhjäpäitä jäkättämässä Juicen elämäntavoista. Joiko hän, tai ei, sillä ei ainakaan minulle ole mitään merkitystä. Juice oli suomalaisen musiikkimaailman kingi omilla ansioillaan. Tänään itsenäisyyspäivänä, kun Maamme-laulua soitetaan, tulee ns. tippa linssiin; tiedät varmasti miksi.

    • monta nähnyt

      että aikoinaan juice oli ujo esiintyjä, ja haki rohkeutta alkoholista esiintymisiin, ja ajan kuluessa alkoholi tulikin jokapäiväiseen elämään mukaan. se ikävä kyllä vie mukanaan. juicelle kävi näin,,,,mutta se ei muuta tilannetta hänen ansioituneelle työllensä, se on runsas, antoisa, kunnioitettava, ja jokaiselle jotain antavaa, herkkyyttä,iloa, surua, aivan miten sen jokainen kokee mitä juice on kullekin antanut. minulle henkilökohtaisesti paljon, 15:sta yö,,,vaiti, aivan hiljaa..
      Hän oli mestari.

      • samaa mieltä

        ettei sillä ole mitään erkitystä että juice joi, vain musiikilla on merkitystä ja se on hyvää juicella


      • Pemo

        Juicehan oli erittäin ujo, varmaankin tuo alkoholin käyttö rentoutti häntä... ja kuinkahan moni muukaan artisti siellä lauteilla on selvinpäin?


      • lennonen

        miksi juoda.badding joi kun ujosteli.leskinen ei koskaan varmastikkaan ujostellut mitään,paitsi naisista en tiedä ujosteliko heitä,mutta itseään ei ainakaan.suomalaise taiteilijat ovat aina juoneet,niinkuin koko saatanan kansakunta kautta suomen historian.mitä siitä??älkää hyvät ihmiset itseänne ylentäkö.senhän sanoo sanakin.


    • ihmetellään !!!!!!!!!!!!

      No eiköhän se jokasen ihmisen kohdalle ole tullut, että siitä pyritään hakemaan ne pahemmat puolet ensin ja sitten vain hammasta purren HYVÄT.Näin näköjään on käynyt JUICE LESKISENKIN kohdalla.Mutta tosiasia on se, yksikään pitkänlinjan muusikko ei elävänä ole saanut näköispatsasta kuten JUICE se jos mikä kertoo hänen saavutuksistaan!!!

      ps:Timo Koivusalo voisi alkaa väkästämään JUICE elokuvaa, ainesta löytyy riittämiin.

    • kaunismerenneito

      Oletko ollut juicen keikkalla?Mä olin ja kun juice tuli juttelemaan kanssani,niin hän haisi kuin huoran alapää.Olihan hänella kauniita lauluja,mutta hajuileen olisi voinnut jotain tehdä,Vai mitä?

      • Pemo

        Sinä ehdit tännekin kitisemään, sama viesti joka palstalla, sattuiko kun järki lähti? Mitä jos menisit ottamaan lääkkeesi ja vaikka torkuille?


      • juuso

        miltä huoran alapää haisee, vai mitä?


      • Tätä samaa paskaa jaksat edelleen jauhaa; etkö jo ymmärrä että sun idioottimaiset viestit ei kiinnosta ketään! Loukkaat vielä hautaamattoman vainajan läheisiä ja kaikkia niitä jotka häntä jäivät kaipaamaan.

        Mene hoitamaan "hommasi" ja pese alapääsi sen jälkeen! Ehkä puhtoisena tulee järjellisemmät ajatukset mieleen, vaikka sitä en kyllä sinun kohdallasi oikein jaksa uskoa!


      • pemo
        rtl kirjoitti:

        Tätä samaa paskaa jaksat edelleen jauhaa; etkö jo ymmärrä että sun idioottimaiset viestit ei kiinnosta ketään! Loukkaat vielä hautaamattoman vainajan läheisiä ja kaikkia niitä jotka häntä jäivät kaipaamaan.

        Mene hoitamaan "hommasi" ja pese alapääsi sen jälkeen! Ehkä puhtoisena tulee järjellisemmät ajatukset mieleen, vaikka sitä en kyllä sinun kohdallasi oikein jaksa uskoa!

        minusta kyllä alkaa tuntua myös että juice olikin paska pää!olen samaa mieltä aki65 kanssa.hän on oikeassa!juice on läski pöljä!


      • Pemo
        pemo kirjoitti:

        minusta kyllä alkaa tuntua myös että juice olikin paska pää!olen samaa mieltä aki65 kanssa.hän on oikeassa!juice on läski pöljä!

        Ajattelit aki65 lainata nimimerkkiäni, et vain huomannut isoa alkukirjainta.=) Paskapää on muuten yhdyssana, kannattaisiko opetella kirjoittamaan ennen kuin alkaa aukoa täällä päätään?


      • lennonen

        että tämä sun yksi ja sama mielipitees pyörii täällä jatkuvasti vastaan.kyllä osaa ihminen olla yksinkertainen,kun täytyy itseään toistaa.niinkuin jo aiemmin sanoit niin olet varmasti itse niiiinnn hieno ihminen,ettei sulla ole persereikääkään.


    • aki65

      juice on läski ruma paska pää!ei kaikki pidä sen musiikista!???hyvä että kuoli TOISTAN hyvä että kuoli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!niin että pidä sinä se turpas kii nimimerkki"pemo"!!!!!taidat itekki olla melkonen juoppo!!!niin että terve menooo vaan!

      • Pemo

        Sieltähän se tuli akilta vahva mielipide, onko tuo älykkyysosamäärä tuo 65? syntymävuodesta tuskin on kirjoitustyylin perusteella kyse...
        Saatanpa ollakin, just toissavuonna otin kännit.
        Olet varmaan ylpeä itsestäsi kun pääset vainajaa loukkaamaan?


      • lennonen
        Pemo kirjoitti:

        Sieltähän se tuli akilta vahva mielipide, onko tuo älykkyysosamäärä tuo 65? syntymävuodesta tuskin on kirjoitustyylin perusteella kyse...
        Saatanpa ollakin, just toissavuonna otin kännit.
        Olet varmaan ylpeä itsestäsi kun pääset vainajaa loukkaamaan?

        taitaa tää säälittävä aki ja pemo olla yksi ja sama ihminen.kirjottelee dorka ittensä kanssa tänne ja luulee olevansa viisas.varmasti myös tämä tuoksuva kaunis mereneliö on joku saman tyypin feminiinien puoli.kuule mulla on sulle asiaa.OTA LÄÄKITYKSES!


      • Iltalehdessä oli mainintaa, että Sari Leskinen on seurannut tätä nettikeskustelua. Vaikka sinussa tuskin on miestä/naista mihinkään älylliseen, tajua nyt saakeli vieköön heittää nuo kommenttisi vaikka kaatopaikalla. Voit mennä sinne kyllä puolestani sinäkin. Jokaisella meistä voi olla oma näkemyksemme edesmenneestä, mutta päivää ennen hautajaisia lauottu törkyherja ei voi olla loukkaamatta läheisiä.
        Juicea on tällä palstalla ylistetty kovasti, enkä keksi siihen mitään lisättävää; allekirjoitan kaiken. Hän oli myös minun suuri suosikkini.


      • -

        Huomaa että olet ikuisesti 9-vuotiaan tasolla.


    • Pohjan Akka

      Sillanpääkin joi, Eino leinokin joi, taisi Sibeliuskin juoda sen verran, ettei Aino oikein iloissaan olut. irwin joi, Virta joi, Kari Tapiokin on myöntänyt, että ongelmia on olut.

      Isänikin joi, tosin vasta hyvin vanhana. Millaisia ihmisiä ovat ne, jotka heittävät sen ensimmäisen kiven. No, he eivät ehkä juo. Stalinkin taisi ola raivo raitis, Hitlerinkin voin kuvitella arjalaisen voimistelua raittiisa imanalassa -liikkeen kannattajaksi.

      He arvostelevat Juicea, koska ovat moukkia ja osalla on huono omatunto. he ovat ihmisenä niin erilaisia kuin Juice: ovat myyneet sielunsa jostain hikisestä kravattikerhon jäsenyydestä tai huutavat kuorossa: Haonen on pelastaja.

      • Pohjan Akka

        Tämä oli ihan selvänä kirjoitettu, vaikka kirjoitusasusta voisi muuta päätellä : )


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      91
      1107
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      110
      891
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      886
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      278
      675
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      76
      648
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      74
      609
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      572
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      546
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      38
      510
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe