Kristillisdemokraattiset kansanedustajat äänestivät Eduskunnassa rohkeasti "Euroopan perustuslakisopimuksen" hyväksymistä vastaan.
Lisää rohkeita ja itsenäisiä edustajia voimme valita Eduskuntaan maaliskuussa 2007.
www.adressit.com/itsenaisyydenpuolesta
Uskoa itsenäisyyteen
3
274
Vastaukset
- nyt toimii
Nyt on kridet heränneet!
Rukoillaan suuren yhteiskunnallisen ja kristillisen herätyksen puolesta, sekä antikristillisen EU:n vastaisen kansalaisherätyksen puolesta kautta Suomen ja Euroopan!
Mielipiteitä?- bryssä
ei kd halua erota eu:sta.
www.kd.fi löytyy vasemmasta laidasta tavoitteet 2007-2011.siellä sanotaan että kd:n tavoitteena on kehittää eu:ta niin että se palvelisi paremmin myös pieniä kansallisvaltioita.
"läheisyys" periaate.esim suomen maataloutta koskevat päätökset tehtäisiin suomessa.suuremmat suuntaviivat toki vedettäisiin brysselissä.kuten luonnonsuojelu ym. globaalit asiat
- Veteraanin viime tokaisu
Järkyttävää itsenäisyyspäivää! :(
Olin juhlimassa tänään Suomen Itsenäisyyden 89-vuotispäivää Jyväskylässä.
Seurasin mm. ohimarssia kaupungintalon edessä.
Olin ottamassa valokuvaa lähestyvästä panssarista, kun yllättäen kaupungintalon edessä olevalta veteraanipaikalta lähti harmaatukkainen mies ja käveli kohti panssaria, katsoi sitä ja sitten meni mahalleen telaketjun eteen. Panssari pysähtyi nopeasti, mutta sitä oli peruutettava, jotta mies saatiin alta pois. Tapahtuma oli todella järkyttävä. Veteraanin lähellä olleet kertoivat, että hän oli tokaissut mm.lipposmaiseen tyyliin"Nahkurin orsilla tavataan!"
Oliko eilinen eduskunnan EU:n perustuslakipäätös liikaa veteraanille, joka oli taistellut itsenäisyyden puolesta.
Yleisön joukosta kuului mm.huuto "Emmehän enää ole itsenäisiä!"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648