Veteraanien asiatkaan eivät ole

Toki poliittisen eliitin lässytys niin väittä, vaan totuus on tyystin erilainen.

Tässä erään veteraanin ratkaisu ongelmiinsa:
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Veteraani kuoli panssarivaunun alle/1135223486035
2234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

elossa ole, mutta siltikään valtion varoista ei sitten millään tahdo löytyä rahaa helpottamaan heidän viimeisten elivuosiensa elämää.
Sotapojat kyllä käyvät kerjuulla oven takana, ihan niin kuin ei Suomen valtion (EU'n) kassassa rahaa olisi!
Tiedän kuinka petkutetuksi kyseiset ihmiset ovat tunteneet ja tuntevat itsensä. Kyllä sodan aikana luvattiin yhdeksän hyvää ja kymmenen kaunista, mutta niinpä SILLOINKIN poliitikkojen puheet osoittautuivat täydeksi potaskaksi.
Ajattelevat, ettei tämän päivän Suomi ole ansainnut niitä uhreja ja uhrauksia, mitä heidän sukupolvensa joutui antamaan.
Olen ehdottomasti samaa mieltä heidän kanssaan!

Äänestä
  • vastaus ja kannanotto Suomi-nimisen valtion myymisestä muille maille, siis oikeammin vastaus Suomen huu-haa-poliitikoiden päätökseen allekirjoittaa EU:n perustuslaki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kunnossa! kirjoitti:

Toki poliittisen eliitin lässytys niin väittä, vaan totuus on tyystin erilainen.

Tässä erään veteraanin ratkaisu ongelmiinsa:
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Veteraani kuoli panssarivaunun alle/1135223486035

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu