hintaa nostettiin eikä mitään tarjottu vastineeksi.
Jos liittymän lakkauttaa,niin uudestaan ei voi sitä avata .
Tosi reilua kilpailua. Hyvästit ELISAlle
Elisa sanelee:jos lähdet
4
745
Vastaukset
- voi olla
Mä luulen että tuo "ei avata uudestaan"-rajoitus koskee lähinnä siis tarjouksia. Monissa tarjouksissa on rajoitus "ei koske tarjousaikana suljettuja ja samalle asiakkaalle uudelleen avattuja"...vai miten se tarkka sanamuoto nyt menikään.
Minä en nimittäin usko että jos kerran lähtee niin paluuta ei muka olisi. Johan siihen lainsäätäjät, ja ainakin kuluttajaviranomaiset ärähtäis!- sanottu mutta
sen käsityksen sain - voin olla väärässä - että tähän osoitteeseen ei enää myydä uusia liittymiä...kyllä se kohtuuttomalta tuntuu...ehkä käsitin väärin.
- oudolta
tuollainen. Oletkohan nyt ymmärtänyt oikein tai onko kenties annettu väärää tietoa? Kyllä Elisalle rahat kelpaavat ja varmasti avaavat liittymän uudelleen jos haluat. Ja jos eivät avaa niin so what? Kilpailevat operaatorit ottavat avosylin uusia asiakkaita. Niin kuin tuossa joku jo kirjoitti, tarjouksissa on usein rajoituksia niin, että ei voi sulkea ja avata hetiuudelleen tarjoushinnalla.
Itse vaihdoin Elisalta Soneraan vuosi sitten kun sain hyvän tarjouksen ja kuukausimaksukin on hiukan edullisempi kuin Elisalla. Nyt olen miettinyt, jos vaihtaisi Visuverkkoon, joka on todella halpa. Ainoastaan käyttöönotto on kallis, mutta sen jälkeen sais neljä kertaa nopeamman laajakaistan parillakymmenellä eurolla kuussa.
Joten etsi toinen operaattori jos Elisa heittäytyy v***umaiseksi. - suusta
Niin nosti!
Tein omat päätökseni, ja vaihdoin liittymää pari päivää sitten.
Ostakoot minut takaisin, jos tulee järkiinsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648