no joko te ootte jo

terveisiä timantilta täältä sateisesta härmästä,täs oon vähä jussia maistellu näin joulua ootelles,päivä meni seinäjoella romustaes.
2337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

no en oo mut mieli tekis korkata punaviini pullo
on vähän semmonen lääkitys päällä tällä hetkellä et en oikein uskalla
mut kyllä aion jouluks sen verran hajotella et voin ainakin terästettyä glögiä ottaa
harmittaa hirveesti kun olin tottunut ottaan lasillisen punaviiniä unilääkkeeks ja nyt en voi
täytyy tyytyä sen sijaan ½unipilleriin
aika väärin mun mielestäni

Äänestä
  • tullakseen, mä luen kunnes nukahdan ja ryyppy konjakkia tietenki ensi. t:¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ryypänny pikkujouluviinat kirjoitti:

terveisiä timantilta täältä sateisesta härmästä,täs oon vähä jussia maistellu näin joulua ootelles,päivä meni seinäjoella romustaes.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu