ÄÄÄÄHHHHHH....
Eilen jo luulin että nyt lähdetään.. Supisteli ihan mukavasti jo välillä tiheästikin ja jopa muutaman kerran napakasti.. Nooh sitten supistukset loppuivat kuin seinään ja sitten niitä tuli silloin tällöin.. Yö meni hyvin nukkuessa eikä mitään suurempia tuntemuksia ollut..Niin ja nyt siis tänään tulee 40 4 rv..
Onko muilla kokemuksia ns. hämäävästä supistelusta että tuntuu että nyt kyllä jotain tapahtuu... Ottaa niin päähän että..
Turhauttavaa!
4
372
Vastaukset
- mami(ko)
Täällä ollaan samassa jamassa!
Mulla tänään 40 5 ja muutamana iltana tullut jo supistuksia välillä tosi säännöllisesti ja kipeästi, mutta aina olen lopulta saanut pettyä ja ne on loppuneet kun seinään! On todella turhauttavaa!!
Yli-innokkaat sukulaiset vielä pahentavat asiaa kun soittelevat koko ajan... alkaa hermo kiristyyn!
Kyllä tässä jo niin mielellään pitäisi tuota vaavia sylissä, kun ei oikeen pysty enää mitään tekeen tän mahan kanssa...
Voimia sulle! Onneksi tätä ei meillä enää paljon ole jäljellä, kahden viikon päästä viimestään hoivaamme nyyttejä :) Ei auta kun odottaa...:(- Mammaksi * 2
Joo.. Täällä myös sukulaiset ja kaverit kyselevät koko ajan et joko joko... Tekis mieli tiuskaista että kerrotaan kyllä kun aika on.. Kyllähän sen tietää että uteliaita ovat muttako ittekin oottaa jo niin jotain tapahtuvaksi niin keselyt eivät auta yhtään... ääähhh...
Kaikkein pahin on kun ei enää oikein jaksa tehdä mitään niin ei aikakaan kulu.. Mietin kyllä että josko lähtis pesemään keittiön kaappeja aikani kuluksi.. JEE..
Pidetäänhän yhteyttä miten homma edistyy.. Onko sulla tullut limatulppaa tai ollut muita merkkejä kuin supisteluja? Miten usein tullut? Odotatko ensimmäistä? - mami(ko)
Mammaksi * 2 kirjoitti:
Joo.. Täällä myös sukulaiset ja kaverit kyselevät koko ajan et joko joko... Tekis mieli tiuskaista että kerrotaan kyllä kun aika on.. Kyllähän sen tietää että uteliaita ovat muttako ittekin oottaa jo niin jotain tapahtuvaksi niin keselyt eivät auta yhtään... ääähhh...
Kaikkein pahin on kun ei enää oikein jaksa tehdä mitään niin ei aikakaan kulu.. Mietin kyllä että josko lähtis pesemään keittiön kaappeja aikani kuluksi.. JEE..
Pidetäänhän yhteyttä miten homma edistyy.. Onko sulla tullut limatulppaa tai ollut muita merkkejä kuin supisteluja? Miten usein tullut? Odotatko ensimmäistä?Eipä ole tulppia näkyny..:)
Noita "menkkakipuja" esiintyy aika usein, melkeimpä päivittäin!
Supistuksia on nyt ollu suunnilleen joka toinen ilta! Niitä saattaa tulla joku 4 peräkkäin(väli n.10min) ja sit ei mitään! Vähän tuo vaihtelee..
Ensimmäistä odotan joo :)
Joo ilmoitellaan tässä kuulumisia ja sit jossain vaiheessa vauva uutisia :)
- ...
Aikaa on jo reilu 5 vuotta, mutta sama tilanne silloin. Heräsin aamuyöstä säännöllisiin supistuksiin ja sitten aamulla klo 7:00, 3 min välein tulleet supistukset loppuivat kuin seinään! Avauduttu 1 cm, joten lähdimme kotiin. Lohdutuksen sana sinulle kuitenkin. Supistukset alkoivat uudelleen seuraavana iltana ja 4 tunnin kuluttua oli nyytti kainalossa. Viikkoja oli 40 2.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475425Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612246Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181830Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451761- 171555
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301467Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5135881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171107Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771078Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se213963