esillä enemmän kuin todella tärkeät asiat. Ja se varmasti sopii ministereille. Tärkeät asiat saadaan hoidettua hiljaisuudessa kuten EU:n perustuslakiasia.
Linnan juhlissa hän kommentoi: "Työajalla saa tarpeeksi juhlia" (kysymykseen juhlivatko he paljon yhdessä Olli Saarelan kanssa). Toisaalta ehkä työnteko hallituksessa on Saarelalle yhtä juhlaa. Öitä on vietetty "Suomen seksikkäimmän miehen" Vanhasen kanssa, ja Niinistön jne.
Koti onkin Saarelalle se paikka missä tehdään töitä, hallitus se missä juhlitaan.
Sanoiko Saarela yhtään ajatusta maamme itsenäisyydestä, mitä se merkitsee hänelle? Ei. Häneltä kysyttiin suhteestaan, mikä olikin arvattavaa. Hän otti itse oma-aloitteisesti "Työnteon" puheeksi, sanoen että työssä saa juhlia tarpeeksi.
Kommentoiko Saarela sanallakaan EU:n perustuslakia, Itsenäisyyttä ja sotaveteraanien hoitoa? Kommentoiko hän mitään TÄRKEÄÄ?
Ainoastaan Matti-Esko Hyvönen otti esille, että sotaveteraaneista olisi pidettävä huolta.
Nämä muut selvittävät suhteitaan.
Vanhasen ja Saarelan
suhteet ovat
4
254
Vastaukset
- ja Tanja kurtisaani
Siinäkö Suomella ylpeilemisen aihetta---Keskustapuolueella ei ole mitään muuta annettavaa kansalle...muistakaahan tämä sitten vaaleissa äänestäessänne!!!?
- onneksi ei homo
oneksi ei ole homo
- puhui sotaveteraaneista.
Olin positiivisesti yllättynyt. Eipä muilta herunut kiitoksen sanaa. Linnan Juhlissa ei edes haastateltu Mannerheim-Ristin ritareita, Pentti Iisaloa ja muita. Heitä ei ole enää jäljellä paljoa, tilaisuus olisi ollut.
Haastateltavaksi löydettiin sitten vaikkapa Laila Snelmannin kaltaisia tyhjäpäitä.- ??????
Ei se raukka tajua pitää edes suutaan kiini
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996064
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963045Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282843Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262105Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774