Kutiaa

kutiaa

Liikemies Hjallis Harkimon ja kansanedustaja Merikukka Forsiuksen välillä olevaa säkenöintiä ei voinut olla eilen huomaamatta.

Ex-pariskunnan kohdatessa vanha suola taisi janottaa. Harkimo saapui seurueeseen, jossa Merikukka Forsius viihtyi, ja pian samassa seurueessa viihtyi Hjalliskin. Muusta seurueesta vetäytyneenä ex-pariskunta katsoi toisiaan silmiin ja jutteli pitkän tovin hymyillen ja välillä iloisesti naureskellen.

- Tanssin jos joku hakee. Ja jatkoillekin menen, jos huvittaa, Merikukka totesi juuri ennen Hjalliksen saapumista seurueeseen.

Hjalliksen tanssikutsuun Merikukka luonnollisesti suostui. Hjalliksen ja Merikukan avioeron jälkeen tapahtuneet riidat ovat kaikesta päätellet ohi.

Ex-pari vei avioeron jälkeen jopa yhteisen lapsen huoltajuutta koskevan kiistan Lohjan käräjäoikeuden käsittelyyn, Siellä Hjalliksen kuukausittain maksettavaksi elatusavuksi määrättiin 666 euroa.

_____

Kuti..kuti..kuti..kuti..kut..kutt..(Pakarista) ei saa...hyi kun sinä olet tuhma...kuti..kuti..kuti..kut..kut..ei..saa!

Tuommoisia meillä on "lalien laatijoina" heh..heh..

0

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

        Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
        Maailman menoa
        310
        6069
      2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

        Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
        Ikävä
        48
        3586
      3. Sofia Virta: bänet!

        Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
        Maailman menoa
        146
        2760
      4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

        "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
        Maailman menoa
        224
        2151
      5. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

        (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
        Maailman menoa
        100
        1718
      6. Otan vielä joskus yhteyttä

        Ja jos et vastaa, niin tulen sinne. Pakko puhua.
        Ikävä
        66
        1150
      7. Niin että miten

        Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua
        Ikävä
        81
        1035
      8. Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet

        Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni
        Sinkut
        141
        940
      9. Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun

        Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan
        Suomalaiset julkkikset
        10
        918
      10. Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa

        Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui
        Tv-sarjat
        11
        874
      Aihe