Janiakin pahempi tapaus

voi helv...

Antti Tuiskusta voisi kysyä samaa kuin aikoinaan Piia-Noora Kaupista: "Mistä vitusta näitä tulee?"
Lapista tulee tämä mies. Sieltä on tullut moni muukin etelän valloittaja naama virneessä lisäämään tyhmyyden kokonaismäärää, enkä tarkoita vain laulajia ja hiihtäjiä.
On tullut usein sanottua, että Jani Wickholm on viime vuosien formaattiartisteista kaikkein vastenmielisin ja niin ehkä onkin, mutta tämä virnuleuka Lapista on kirinyt eroa umpeen niin, että eroa ei enää juurikaan ole.
Onko musiikin tekemisessä ja esittämisessä enää mitään laatukriteerejä vai saako suurimman arvostuksen esittelemällä naamaansa kaikissa mahdollisissa roskatapahtumissa ja imelissä mainoksissa?

1

593

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NYT-liitteestä

      "Vihanhallinta projektista",jos se vaikka helpottaa,jos noin kiristää kupolia;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1837
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1772
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      11
      1317
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1121
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1084
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      775
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      637
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      630
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      607
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      566
    Aihe