... onko suomessa vielä postin kautta toimivaa diakehityspalvelua kun tuo kuvapussi meni konkkaan? heittäkääpä ideoita jos tiiättä. Extrafilmillä on mutta E-6 kehitys maksaapi vissiin kympin joten hiukan huokempaakin saisi olla.
Entäpä onko kehityspalvelua värinegatiiveille jossa ei olisi pakko ottaa ensitilauskuvia vaan pelkkä kehitys?
Diojen kehityspaikkoja?
6
1387
Vastaukset 6
- beovision
JP Fotoprocess Oy on erittäin hyvä. Hintataso on kohtuullinen. Itse käytän tätä Helsinkiläistä firmaa dia-filmien kehityksiin. Lähetä dia-filmisi postin kautta, saat ne takaisin kehitettynä laskun kera. Palvelu on nopaa, jos lähetät postissa esim. maanantaina, saat takaisin perjantaina.
http://www.jpfoto.fi/index.html
http://www.jpfoto.fi/hinnasto.html- kehityskone
on viimeinen paikka mihin filmini tyrkkään, pelkkiä valumia ja taitteita filmit täynnä..
- Mika...
... vaikutti ihan lupaavalta ja hinnaston puolesta sopuisalta. Kokeilen, notta kiitosta vaan vinkistä:)
- 2v24v
kehityskone kirjoitti:
on viimeinen paikka mihin filmini tyrkkään, pelkkiä valumia ja taitteita filmit täynnä..
Nostava kehityskone on hyvä, eikä siinä tule mitään valumia. Eli olet väärässä! Tuttavani on kehityttänyt kauan tuolla dia-filminsä, aina laatu on ollut erinomaista, ei ole ollut koskaan mitään moittimista.
- stondis
mm. dialab Oy , jp-photo & www.mv-kuvat.fi
- Hasseica
Olen viimeaikoina kehityttänyt postitse Kuva-Paijulassa Turussa muutaman 6x6 dian ja ovat tehneet hyvää ja naarmutonta jälkeä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3541424Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan78977Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.80901Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49728- 121705
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38692- 49658
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K9556- 27553
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525- 32521
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33508Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 41482
- 80460
- 47456