ONKO TEILLÄ ENÄÄ MITÄÄN RAJAA TAITAMATTOMUUDELLA???? EI PELAA TEKSTITYS EDELLEENKÄÄN FAKTALLA???? ETTEKÖ OSAA...PYYTÄKÄÄ APUA YLELTÄ SIELLÄ OSATAAN DVB TEKSTITYS LAITTAA OIKEIN.VOI HEL***N SURKIMUKSET MENKÄÄ KOULUTUKSEEN.
PER***** SENTÄS
MTV?????????????
9758
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Älä ny hermostu. Mulla tilttaa kyseinen kanava digiboxin ihan täysin ja olen ihan rauhallinen.
Kaapeliyhtiöstä vastattiin, että asia on tiedossa digiboxin maahantuojalla ja on selvityksen alla finnsatin ja mtv3 toimesta. Tekniikka on monimutkaisempaa kuin uskotkaan.
Eikä tuo niin iso juttu ole, että siitä biisiä kannattais alkaa väsäämään.
MTV:SSÄ SIELLÄ SE VIKA ON.MULLE SANOTTIIN NÄIN KAAPELIOPERAATTORILTANI.SE ON OLLUT MAKSULLINEN JOULUK.ALUSTA TTV:LLÄ VAADIN HYVITYSTÄ VAIKKEI SE 10 € MINUA KAADA MUTTA JOS SOPIMUKSESSA LUKEE KAIKKI KANAVAT TEKSTITTEYJÄ ON NIIDEN SILLOIN TOIMITTAVA.
Kavrilla on medionin boxi ja itsellä humax. Molemmat ttv:llä. Medion toimii,mut humax tilttaa mtv3 factalla.
Itsellä humax, tekstit toimii hyvin, mutta boxi tilttaa. Vastaus ttv:ltä:
Olemme olleet yhteydessä digiboksinne maahantuojaan ja heillä on ongelma tiedossa.
Asia on selvityksessä Finnsat:n sekä MTV3:n toimesta.
Terveisin,
Kaapeliverkon digituki
[email protected]
010 3095350 (pvm)
http://www.mtv3.fi/kanavapaketti/ lue nyt nitä he kertovat tekstitysongelmista.
http://www.mtv3.fi/kanavapaketti/ tekstitys sitten DVB:stä pois.No ei se toimi moneen kuukauteen tälläkään sekoilulla.
TEKSTEJÄ EDES JOTENKIN NÄKYMÄÄN.KIITOSTA VAAN SIITÄKIN.
operaattorilta.On maksuton kk.tammikuu jolla hyvitetään jouluk.maksut syystä:ettei mtv3 ole saanut tekstiongelmia korjatuksi.
näkymään.Vieläkun ohjelmat faktassa pikkusen paranee,eikä uusintoja ole niin hyvä tulee.