Amin Asikainen sai kovan,vuosien työn jälkeen euroopan mestaruuden ammattinyrkkeilyssä,jota ei sitten ihan lähivuosikymmeninä ole suomessa ollut.Ja eikä saanut kutsua linnaan!Jos se johtui lajin luonteesta,mistä monella on vääristynyt kuva,niin voi voi!Jääkiekon mestarit pääsee kyllä,vaikka se on minusta vaarallisempi ja suorastaan väkivaltainen laji,miehiä kannetaan verissäpäin paareilla miltei joka matsissa sairaalaan,nyrkkeilijöillä on tumput käsissä ja erotuomari parin metrin päässä koko ajan,jääkiekossa voi päästää täysillä toisen niskaan,ja sitten kovaa laitaa vasten.Kyllä mahtaa Aminista tuntua pahalta,vai voi olla ettei se kerkeä keskittyä eliitin mässäilyyn ja ryyppäjäisiin.Kuitenkin,alentava tahallinen temppu.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kaiken maailman kuviokellujatkin kutsutaan Suomen arvokkaimpaan juhlaan. Kohta sinne ei muita mahdukaan.
Kuka on sanonut, että urheilussa olisi jotain hienoa? Ketään muuta se ei hyödytä, kuin heitä itseään.
Ei nyt ainakaan nyrkkitappelijoita pidä kutsua! Muistelen että siellä olisi kerran ollut nyrkkitappelu-ämmä, jokunen vuosi sitten?
Jip ja pirun pii...
onko todellakin mielestäsi ansiokkaampaa
että vetää punkkuu ja siggee ja samalla vähän funtsailee ja bamlaa muitten doku sauhuttelijoiden kanssa skeilaa kaikesta taivaan ja maan väliltä?
Itse jos tekisin omista ajatuksistani suuren ja tärkeän asian niin olisin valmista kamaa hoitoon.
Eikö akateemisilla ja älymystöllä ole omia aivoja kun tuntuvat tarttevan jonkun ajattelemaan puolestaan?
Mitä taiteilijoihin tulee niin, jos et pysty itseäs elättämään työlläs ilman valtion jeesiä niin vaihda alaa!!!
että näitä lisää linnaan???